-
Sobota 2019-02-16, 5. tydz. zwykły
Mk 8,1-10Gdy znowu wielki tłum był z Jezusem i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: „Żal mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. A jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze; bo niektórzy z nich przyszli z daleka”. Odpowiedzieli uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu będzie mógł ktoś nakarmić ich chlebem?” Zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I polecił ludowi usiąść na ziemi. A wziąwszy te siedem chlebów, odmówił dziękczynienie, połamał i dawał uczniom, aby je rozdzielali. I rozdali tłumowi. Mieli też kilka rybek. I nad tymi odmówił błogosławieństwo i polecił je rozdać. Jedli do sytości, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Było zaś około czterech tysięcy ludzi. Potem ich odprawił. Zaraz też wsiadł z uczniami do łodzi i przybył w okolice Dalmanuty.
Spotkanie opłatkowe Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego - 2019
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się modlitwą w Kaplicy i zawierzeniem Rodzin Św. Rodzinie, później odczytanie Ewangeli modlitwa, dzielenie opłatkiem, życzenia i poczęstunek. Nie zabrakło śpiewu kolęd tym razem z ,,orkiestrą"
Uroczystość Objawienia Pańskiego - 2019
Tradycyjnie, w święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia, odbył się w naszym mieście pochód Trzech Króli. Po Mszy Św. koncelebrowanej we farze pod przewodnictwem ks. proboszcza Grzegorza Robaczyka i odegraniu pierwszej scenki biblijnej, zgromadzeni udali się w barwnym korowodzie na rynek, gdzie miała miejsce kolejna część przedstawienia, a następnie przemaszerowali ulicą Jana Pawła II na Świętą Górę, gdzie nastąpiło zakończenie uroczystości. Tegoroczne obchody święta Trzech Króli przebiegały w całym kraju pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" nawiązującym do słów św. Jana Pawła II, a szacuje się, że wzięło w nich udział ok. 1 mln 200 tys. osób.
Galeria zdjęć <<<kliknij>>>
Setna rocznica Powstania Wielkopolskiego
W czwartek, 27 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w naszej farze, w setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego, została odprawiona przez ks. proboszcza Grzegorza Robaczyka uroczysta Msza Święta. Wzięły w niej udział liczne poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra Mayera oraz mieszkańcy naszego miasta. Podczas okolicznościowego kazania wygłoszonego przez ks. proboszcza, zgromadzeni mogli usłyszeć odtworzone z taśmy magnetofonowej głosy ostatnich żyjących wtedy powstańców, nagrane podczas spotkania z nimi które miało miejsce kilka lat temu. Na zakończenie Mszy Św. odśpiewano Rotę, a dalsza część uroczystości miała miejsce na gostyńskim rynku, gdzie oddano salwy honorowe, odczytano apel pamięci, złożono wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Serca Jezusowego. Także tutaj na zakończenie uroczystości odśpiewano Rotę a wokół rynku zapłonęły przyniesione i trzymane przez młodzież race
Galeria zdjęć <<<kliknij>>>
Święto Niepodległości - 2018
Mszą Św. we farze o godz.11.00 pod przewodnictwem ks. proboszcza Grzegorza Robaczyka rozpoczęliśmy w Gostyniu świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. We Mszy Św. wzięły udział poczty sztandarowe, przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje oraz liczna rzesza wiernych. Po zakończeniu Mszy Św. przemaszerowano w kolumnie na rynek, gdzie złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem Serca Jezusowego. Odsłonięta i poświęcona została też pamiątkowa tablica upamiętniająca tę okrągłą rocznicę
Galeria zdjęć <<<kliknij>>>
Holy Wins -2018
W Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, miał miejsce - już po raz szósty w naszym mieście - marsz Wszystkich Świętych, czyli Holy Wins (Święty zwycięża). Pod przewodnictwem ks. Pawła Bogdanowicza, dzieci, młodzież i dorośli modląc się i śpiewając, przeszli wieczorem w barwnym pochodzie, niosąc wizerunki i relikwie świętych, z fary na Świętą Górę. Tradycyjnie już przed główną bramą cmentarza odmówiono litanię do Wszystkich Świętych. Po dojściu na Świętą Górę można było uczestniczyć we Mszy Św. nowennowej oraz uczcić przyniesione relikwie świętych.
Galeria zdjęć <<<kliknij>>>
List Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do osób chorych i w podeszłym wieku przed Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Kochani chorzy!
Myślę o cierpieniu, jakim jest naznaczone Wasze życie. Wielu z Was doświadcza różnych cierpień ciała i ducha; słabnących zdolności widzenia, słyszenia, chodzenia, bezsenności. Wielu czuje się osamotnionych, upokorzonych przez brak sprawności i zdanie na pomoc innych. Rodzą się różne lęki: co ze mną będzie? Czy starczy środków materialnych? Jaka będzie śmierć, która mnie czeka?