• Mt 11,20-24Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Odpust parafialny 2015

W niedzielę, 19 lipca 2015 nasza parafia przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Małgorzaty – patronki parafii. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawił ks. dr Krzysztof Frąszczak, ceremoniarz arcybiskupi. On też głosił przez całą niedzielę kazania. Pierwszą, liturgiczną część odpustu zakończyła procesja dookoła kościoła i odśpiewanie na jej zakończenie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Po południu, w ramach drugiej, artystycznej części odpustu, odbyła się na placu przy Domu Katechetycznym biesiada parafialna. Rozpoczęła się ona z małym opóźnieniem ze względu na kilkunastominutową ulewę, która przeszła krótko przed godz. 16.00. Głównymi zaproszonymi gośćmi w tym roku był romski zespół „Kałe Bała” (Czarne Włosy). Ponadto m.inn. występował nasz parafialny młodzieżowy zespół JAFFA, a na zakończenie – zespół MADAR. Można było skorzystać ze stoiska gastronomicznego, placu zabaw, podpatrzeć życie pszczół, a bardziej odważni – mieli okazję podziwiać panoramę Gostynia wykupując lot śmigłowcem!  Odbyło się także uroczyste wręczenie pucharów uczestnikom turnieju piłkarskiego, który miał miejsce dzień wcześniej na boisku przy ul. Lipowej ( zobacz relację z tego wydarzenia) Biesiadę zakończyło odśpiewanie o godz. 21.00 Apelu Jasnogórskiego.

Fotoreportaż – <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

„ Odbyło się także uroczyste wręczenie pucharów uczestnikom turnieju piłkarskiego, który miał miejsce dzień wcześniej na boisku przy ul. Lipowej

Fotoreportaż - <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Dodatkowe informacje