• Łk 17,11-19Zmierzając do Jerozolimy Jezus przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: „Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: „Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Program ŚDM w Gostyniu

INFORMACJE
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, to czas, w którym młodzi z całego świata zgromadzą się na modlitwie, czuwaniach i wspólnej integracji. Czas ten, poprzedzony będzie podobnymi inicjatywami organizowanymi w poszczególnych diecezjach całej Polski.  Również parafie gostyńskie wpisując się w tzw. „Dni w Diecezji” - w terminie od 20.07.2016 do 24.07.2016 - przygotowały bogaty program zajęć dla naszej młodzieży i zagranicznych gości. Szczegóły na plakacie.
Spotkanie organizacyjne z rodzinami, które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów z Kanady na terenie naszej parafii, odbędzie się w czwartek 14.07.2016 o 19.30 w salce katechetycznej.
Zespół muzyczny Jaffa działający przy naszej parafii przy współudziale licealnego chóru LOGOS i zaprzyjaźnionych muzyków, finalizuje nagranie autorskiej płyty pt. „Modlitwa o pokój”. Muzyczna zapowiedź płyty odbędzie się w niedzielę 17.07.2016 r. we farze po Mszach Św. Natomiast w niedziele 24.07.2016, będzie można nabyć płytę. Ofiara przeznaczona zostanie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa i rozwój zespołu.

Dodatkowe informacje