• Łk 10,38-42Jezus przyszedł do pewnej wsi. Tam niejaka niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: ”Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”. A Pan jej odpowiedział: ”Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.

Program ŚDM w Gostyniu

INFORMACJE
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, to czas, w którym młodzi z całego świata zgromadzą się na modlitwie, czuwaniach i wspólnej integracji. Czas ten, poprzedzony będzie podobnymi inicjatywami organizowanymi w poszczególnych diecezjach całej Polski.  Również parafie gostyńskie wpisując się w tzw. „Dni w Diecezji” - w terminie od 20.07.2016 do 24.07.2016 - przygotowały bogaty program zajęć dla naszej młodzieży i zagranicznych gości. Szczegóły na plakacie.
Spotkanie organizacyjne z rodzinami, które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów z Kanady na terenie naszej parafii, odbędzie się w czwartek 14.07.2016 o 19.30 w salce katechetycznej.
Zespół muzyczny Jaffa działający przy naszej parafii przy współudziale licealnego chóru LOGOS i zaprzyjaźnionych muzyków, finalizuje nagranie autorskiej płyty pt. „Modlitwa o pokój”. Muzyczna zapowiedź płyty odbędzie się w niedzielę 17.07.2016 r. we farze po Mszach Św. Natomiast w niedziele 24.07.2016, będzie można nabyć płytę. Ofiara przeznaczona zostanie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa i rozwój zespołu.

Dodatkowe informacje