• Mt 10,34 ? 11, 1Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody». Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Program ŚDM w Gostyniu

INFORMACJE
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, to czas, w którym młodzi z całego świata zgromadzą się na modlitwie, czuwaniach i wspólnej integracji. Czas ten, poprzedzony będzie podobnymi inicjatywami organizowanymi w poszczególnych diecezjach całej Polski.  Również parafie gostyńskie wpisując się w tzw. „Dni w Diecezji” - w terminie od 20.07.2016 do 24.07.2016 - przygotowały bogaty program zajęć dla naszej młodzieży i zagranicznych gości. Szczegóły na plakacie.
Spotkanie organizacyjne z rodzinami, które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów z Kanady na terenie naszej parafii, odbędzie się w czwartek 14.07.2016 o 19.30 w salce katechetycznej.
Zespół muzyczny Jaffa działający przy naszej parafii przy współudziale licealnego chóru LOGOS i zaprzyjaźnionych muzyków, finalizuje nagranie autorskiej płyty pt. „Modlitwa o pokój”. Muzyczna zapowiedź płyty odbędzie się w niedzielę 17.07.2016 r. we farze po Mszach Św. Natomiast w niedziele 24.07.2016, będzie można nabyć płytę. Ofiara przeznaczona zostanie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa i rozwój zespołu.

Dodatkowe informacje