Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. Wizyta przedstawiciela Iranu zaskoczyła Amerykanów
  Prezydent Donald Trump nie był wcześniej poinformowany przez Francję o tym, że szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif przybędzie do Biarritz - poinformował w niedzielę przedstawiciel Białego Domu.
 2. Buciki od feministek posłużą dzieciom
  Środowiska feministyczne i antyklerykalne przeprowadziły w Szczecinie akcję „Baby Shoes Remember”. Natrafiły przy tym na opór.
 3. Odpust na Jasnej Górze
  Pieszo, na rowerach a nawet na rolkach. Kolejne tysiące pielgrzymów już świętują odpust Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Finał „Ewangelizacji w Beskidach” na Wielkiej Raczy
  Góra w Beskidzie Żywieckim była ostatnim szczytem górskim, na którym w tegoroczne wakacje odbywała się siódma edycja „Ewangelizacji w Beskidach”.
 5. Hongkong wciąż protestuje
  Policja w Hongkongu oddała w niedzielę strzał ostrzegawczy i użyła wobec protestujących gazu łzawiącego - informują agencje. Ulicami miasta przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W wielu częściach Hongkongu wybuchły zamieszki.
 6. Polski pisarz upamiętniony na Białorusi
  Tablica poświęcona Sergiuszowi Piaseckiemu została odsłonięta w Rakowie, dawnym miasteczku granicznym II RP. Odbywa się tam IV "Rakowski Fest" - Festiwal Kultur współorganizowany przez ambasadę RP.
 7. Liczba miejsc w raju nieograniczona
  Aby dostać się do nieba, trzeba przejść przez ciasną bramę – przypomniał papież Franciszek, nawiązując do dzisiejszych czytań.
 8. Prezydent Steinmeier przeprosił Włochów za niemieckie zbrodnie
  Frank Walter Steinmeier poprosił mieszkańców Toskanii o przebaczenie za zbrodnie na ludności popełnione przez Niemców 75 lat temu w czasie II wojny światowej. Prosił o to też podczas ceremonii prezydent Włoch Sergio Mattarella.
 9. Johnson chce twardego brexitu 31 października
  Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział szefowi RE Donaldowi Tuskowi, że jego kraj opuści UE 31 października niezależnie od okoliczności - przekazało źródło w brytyjskiej administracji.
 10. Bp Muskus: Płonące lasy Amazonii to memento dla nas wszystkich
  - Nie jesteśmy właścicielami ziemi, ale jej dzierżawcami - mówił hierarcha podczas Święta Plonów na krakowskich Błoniach.
 11. Abp Gądecki: Dziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę
  Dożynki są okazją do podziękowania Bogu za troskę o rolnika i jego rodzinę, a także do podziękowania rolnikom – mówił abp Stanisław Gądecki.
 12. Szkoła walki z korupcją
  Placówka powstaje w Peru. To inicjatywa miejscowej konferencji episkopatu oraz krajowych uniwersytetów, głównie katolickich.
 13. Australijski Kościół chce ochrony wolności religijnej
  Kościół chce prawa, które powstrzymałoby falę pozwów.
 14. Nasze tytuły nas nie zbawią
  Pan rozpozna nas z powodu życia pokornego i dobrego, życia wiary, która przekłada się na uczynki – powiedział papież Franciszek.
 15. Trump i 20 innych prezydentów odwiedzi Warszawę
  Motywem przewodnim obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września będą słowa "pamięć i przestroga" - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
 16. Parada równości w Zabrzu. Przyszła jedna osoba
  Organizator marszu był jedynym jego uczestnikiem. Ponad 200 osób wzięło udział w kontrmanifestacji.
 17. Dziewczynka za kierownicą. Potrąciła 2 osoby
  6-latka dziewczynka uruchomiła samochód stojący na terenie prywatnej posesji w Lędzinach na Śląsku.
 18. Pogrzeb Wyklętego 29 sierpnia
  Wiesław Budzik ps. „Roland” spocznie na cmentarzu parafialnym w małopolskiej Łękawicy.
 19. Kard. Müller: Ruchowi LGBT nie chodzi o godność
  W skali światowej propaganda tej fałszywej ideologii przybrała teraz na sile – powiedział kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017.
 20. Trump zadowolony ze spotkania z Macronem
  Przebywający na szczycie G7 w Biarritz prezydent USA Donald Trump wyraził zadowolenie z lunchu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Pochwalił Francję za organizację spotkania i skrytykował media.
 21. Bp Mendyk: Skutki edukacji seksualnej są przerażające
  Rodzice muszą wiedzieć, czego uczy się ich dzieci, kto prowadzi zajęcia, jakie ma do tego przygotowanie i kompetencje - podkreślił przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Marek Mendyk.
 22. Niemiecki ekonomista: Polska nie powinna przyjmować euro
  Markus Krall ostrzega Polskę przed przyjęciem wspólnej unijnej waluty. Jego zdaniem pod koniec 2020 r. załamie się system bankowy RFN, a strefa euro się zawali.
 23. Odpust bł. Wincentego Kadłubka u cystersów w Jędrzejowie
  - Biskup z Krakowa i jędrzejowski mnich uczy nas dzisiaj trudnej sztuki łączenia, wzajemnego szacunku, dialogu i dążenia do budowania wspólnoty w oparciu o duchowe wartości - mówił bp Damian Muskus OFM w opactwie cystersów w Jędrzejowie.
 24. Papieski jałmużnik już na Jasnej Górze
  Z jaką intencją od papieża Franciszka szedł tym razem kard. Konrad Krajewski?
 25. Syn wielu łez
  "Zbyt późno Cię umiłowałem, Piękności odwieczna" - łkał Augustyn, świadomy zmarnowanego czasu. A jednak zdążył jeszcze zostać jednym z największych świętych w historii Kościoła.
 26. Taternik: to nieprawda, że przyczyną śmiertelnych wypadków na Giewoncie jest krzyż
  W stuletniej historii krzyża na Giewoncie zanotowano 67 wypadków śmiertelnych, a z tego tylko 5 osób zginęło od pioruna - mówi Apoloniusz Rajwa, taternik, emerytowany ratownik i przewodnik górski.
 27. Obok ciała grotołaza prawdopodobnie jest drugi poszukiwany
  TOPR: Mamy pełne podstawy stwierdzić, że obok widocznego jednoznacznie ciała grotołaza w niebieskim kombinezonie zidentyfikowaliśmy fragment czerwonego materiału, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może być częścią kombinezonu drugiego z poszukiwanych.
 28. Abp Ryś o księdzu Misiaku
  Metropolita łódzki był gościem w programie redakcji katolickiej TVP1 "Studio Raban". Co odpowiedział młodym na pytanie o ks. Michała?
 29. Na te dwie kreski czekałam całe lata
  „Zastanawiałam się, jak ten chrzest będzie przebiegał, bo Klaudka nie wolno było wyciągać z inkubatora. Tymczasem ksiądz najpierw go namaścił, a potem wziął wodę święconą do strzykawki i w ten sposób polał mu głowę. Po tym chrzcie wszystko się zmieniło...”
 30. Hongkończycy utworzyli żywy łańcuch w rocznicę Szlaku Bałtyckiego
  Tysiące mieszkańców Hongkongu utworzyły w piątek na ulicach miasta wielokilometrowy żywy łańcuch na wzór Szlaku Bałtyckiego sprzed dokładnie 30 lat. Uczestnicy pokojowej manifestacji domagają się m.in. demokratycznych wyborów hongkońskich władz.
 31. Wszystkie poszukiwane po burzach w Tatrach osoby są bezpieczne
  - Na liście poszukiwanych było 9 osób. Udało się ustalić miejsca ich pobytu. Wszyscy są bezpieczni - zapewnił rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.
 32. Pokaż język
  Nie interesuje mnie farma lewych, czy też prawych trolli. Interesuje mnie człowiek, który chowając się za anonimowym nickiem, bije drugiego słowem.
 33. W Czeczenii otwarto prawdopodobnie największy meczet w Europie
  W czeczeńskim mieście Szali otwarto w piątek prawdopodobnie największy meczet w Europie. Budynek może pomieścić 30 tys. osób, a teren wokół niego 70 tys. ludzi - podały media, powołując się miejscowe władze. Meczet nosi podwójną nazwę - Duma Muzułmanów im. Proroka Mahometa.
 34. Ratownicy TOPR wycofują się z Jaskini Wielkiej Śnieżnej
  Trwały tam poszukiwania dwóch grotołazów. Wczoraj odnaleziono ciało jednego z nich.
 35. Czy jest życie na Marsie?
  Ta historia to kolejny dowód na to, że Bóg nigdy nie zostawia nas sierotami. Nawet na pustyni.
 36. Sądy wciąż po stronie prawdy o aborcji. Działacze pro-life uniewinnieni
  Zapadły kolejne dwa wyroki uniewinniające wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia. Tym razem o braku winy działaczy pro-life orzekł Sąd Okręgowy w Lublinie oraz Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Obrońcy życia, w związku z prowadzonymi pikietami antyaborcyjnymi, byli obwinieni o rzekome wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym oraz tzw. czyn nieobyczajny. Przed sądami reprezentowali ich prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
 37. Ponad 30 osób pozostaje w szpitalach po nawałnicy w Tatrach
  - Większość pacjentów jest w stanie ogólnym dobrym - poinformowała Małgorzata Czaplińska ze szpitala w Zakopanem.
 38. Australia: Rodzice winni doprowadzenia córki do niedożywienia dietą wegańską
  Dwoje australijskich rodziców zostało uznanych za winnych doprowadzenia swej niespełna 2-letniej córki do niedożywienia z powodu stosowania u niej diety wegańskiej - pisze portal BBC News. Usłyszeli wyrok 18 miesięcy więzienia, który zamieniono na prace społeczne.
 39. Naczelnik TOPR: Zakładamy z dużym prawdopodobieństwem, że i drugi z grotołazów nie żyje
  Ciało pierwszego z poszukiwanych ratownicy odnaleźli w czwartek w nocy.
 40. Tatry. Akcja ratunkowa trwa, po wczorajszej nawałnicy wciąż poszukiwanych jest 9 osób
  Właściciele pensjonatów w Zakopanem zgłosili, że na nocleg nie wróciło 16 osób, jednak 7 z nich udało się już zlokalizować.
 41. Najgroźniejszy rywal Kszczota i Lewandowskiego nie wystartuje na lekkoatletycznych MŚ w Dausze
  Dwukrotny mistrz olimpijski (2012, 2016), rekordzista świata w biegu na 800 m Kenijczyk David Lekuta Rudisha nie wystartuje w zbliżających się lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze (27 września - 6 października) - poinformował jego menedżer.
 42. Polscy archeolodzy odkryli olbrzymi kompleks ceremonialny Inków
  Z przeszło 20 budowli i 5 placów składał się inkaski kompleks ceremonialny odkryty w sierpniu przez polskich i peruwiańskich archeologów. Zdaniem naukowców jest to największe znalezione dotąd założenie tego typu w Andach, zlokalizowane na tak dużej wysokości - powyżej 4800 m n.p.m.
 43. Odnaleziono ciało jednego z zaginionych grotołazów
  Szóstego dnia akcji TOPR ratownicy dotarli do jednego z uwięzionych w tatrach grotołazów. Niestety mężczyzna nie żyje.
 44. Tragedia w Tatrach: Podobne wydarzenia miały już miejsce w przeszłości
  W czwartkowej burzy w Tatrach zginęło w różnych miejscach 5 osób. Do tak tragicznych w skutkach nawałnic dochodziło już wcześniej, a najgorsze z nich miały miejsce w latach 30.
 45. Jednym z rażonych piorunem na Giewoncie był ksiądz. Prosi o modlitwę
  Wśród ofiar nawałnicy w Zakopanem był ks. Jerzy Kozłowski, wikariusz parafii pw. Matki Kościoła w Dzierżoniowie.
 46. W Jaskini Wielkiej Śnieżnej odnaleziono ciało jednego z poszukiwanych grotołazów
  W czwartek wieczorem poinformował o tym dyżurny ratownik TOPR Krzysztof Długopolski.
 47. Ratownicy znależli jednego z grotołazów
  Ratownicy znaleźli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej jednego z poszukiwanych grotołazów. Niestety, nie żyje.
 48. Naczelnik TOPR: Liczba poszkodowanych podczas burzy jest przerażająca
  Jan Krzysztof podsumowuje dzisiejsze tragiczne wydarzenia w Tatrach.
 49. Premier: Chciałem wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób
  Chciałem wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób, z tego co wiemy dzisiaj, cztery osoby nie przeżyły tych gwałtownych i nietypowych wyładowań burzowych - powiedział w czwartek w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki.
 50. Biskup promuje powołania… skacząc ze spadochronem
  Francuski biskup Xavier Malle w niecodzienny sposób zamierza promować powołania. Uczyni to skacząc ze spadochronem z wysokości 4 tys. metrów. Będzie to pierwszy skok w jego 53-letnim życiu. Stawiając czoło tej przygodzie, jak mówi, pragnie zachęcić młodych do rozpoczęcia niepowtarzalnej przygody, którą jest powołanie.

Dodatkowe informacje