Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. Ciężko chory neoprezbiter przekazuje w filmie błogosławieństwo prymicyjne
  Ks. Michał Łos, który w piątek na szpitalnym łóżku otrzymał w trybie nadzwyczajnym święcenia kapłańskie, przekazał swoje błogosławieństwo poprzez film opublikowany na Facebooku.
 2. Gwardia Szwajcarska szuka rekrutów
  Przyłączcie się do nas - apeluje do młodych Szwajcarów Gwardia Szwajcarska, która poszukuje rekrutów. Potrzeba ich więcej niż dotychczas, bo niedawno zapadła decyzja o zwiększeniu liczebności papieskiego wojska ze 110 do 135.
 3. W północnym Egipcie Polacy odkryli kościół z poł. IV w.
  Trójnawowy kościół z poł. IV w, bogato zdobiony kolorowymi polichromiami, znaleźli polscy archeolodzy podczas wykopalisk w okolicach egipskiej Aleksandrii. Zdaniem odkrywców, jest to jedna z najstarszych znanych do tej pory chrześcijańskich świątyń w Egipcie.
 4. Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.
 5. Tysiące mężczyzn zbliżają się do Piekar Śląskich
  Górnośląskie drogi wiodące w stronę Piekar są niedzielnego poranka pełne mężczyzn. Pod bezchmurnym niebem panowie idą, jadą na rowerach i motocyklach. To pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej.
 6. Bóg wie lepiej
  „Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest ufność” – mówi Jezus Faustynie. Mówi to każdemu.
 7. Papież przestrzega przed mentalnością eugeniczną
  Rodzice dziecka, u którego w czasie ciąży zdiagnozowano chorobę, nie myślą o aborcji. To lęk przed cierpieniem i poczucie samotności zasiewa w nich wątpliwości. Dlatego trzeba im udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy, aby pomimo niewątpliwych trudności mogli przyjąć swe dzieci.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Piknik na zamku
  Po Eucharystii uczestniczki VI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet w Rawie Mazowieckiej przeszły pod zamek, gdzie odbyła się piknikowa część wydarzenia.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Eucharystia strażniczek życia
  Po przerwie uczestniczki VI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet wysłuchały świadectwa, a potem wzięły udział w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, ordynariusza diecezji łowickiej.
 10. Nowy szef Papieskiej Rady ds. dialogu Międzyreligijnego
  Ojciec Święty mianował dotychczasowego sekretarza Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, 66-letniego hiszpańskiego kombonianina bpa Miguela Ángela Ayuso Guixot przewodniczącym tej dykasterii.
 11. Tłumy na Dniu Otwartym w Radiu eM [ZDJĘCIA]
  Dziś można było poznać pracę dziennikarzy Radia eM "od kuchni". Otworzyliśmy dla Państwa drzwi rozgłośni.
 12. VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Życie małych stópek
  Uczestniczki VI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet dotarły już do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Rawie Mazowieckiej. Wysłuchały konferencji ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji Małych Stópek.
 13. Michał jest już księdzem
  Ciężko chory kleryk Zgromadzenia Księży Orionistów przyjął 24 maja święcenia kapłańskie.
 14. VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Strażniczki życia wyruszyły
  Z całej diecezji łowickiej zjechały dziś do Rawy Mazowieckiej panie na szóstą już Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, organizowaną przez redakcję "Gościa Łowickiego". Po raz pierwszy jednak wędrują przez miasto. I to w nie byle jakim towarzystwie...
 15. Krwawy piątek w wenezuelskim więzieniu
  Co najmniej 23 więźniów poniosło śmierć podczas starcia ze strażnikami i żołnierzami w więzieniu w Acarigua, na zachodzie Wenezueli. 18 strażników zostało rannych.
 16. 13 rannych w eksplozji w Lyonie
  13 osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Śledztwo w tej sprawie przejęła paryska prokuratura ds. terroryzmu. Policja poszukuje mężczyzny, który podrzucił plecak lub walizkę z ładunkiem wybuchowym.
 17. Cisza przed wyborami
  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego; potrwa do końca niedzielnego głosowania. Za jej złamanie grozi nawet 1 mln zł grzywny. Zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie.
 18. Powódź zalała Warsztaty Terapii Zajęciowej
  Budynek warsztatów prowadzonych przez Fundację im. św. Brata Alberta w Czernichowie nie nadaje się do użytku.
 19. Maryja objawiła się w Afryce
  "Kraj twój wejdzie niebawem w mroczną noc". Niecałe trzy miesiące później zaczęło się ludobójstwo
 20. Wrocław uczcił bohatera. Przez miasto przeszedł marsz ku czci rotmistrza Pileckiego
  W 71. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego przez Wrocław przeszedł marsz upamiętniający postać żołnierza Armii Krajowej i ochotnika do Auschwitz.
 21. Dziś dzień otwarty w Radiu eM
  Zobaczycie, jak wygląda radio XXI wieku i czym różni się od tego sprzed lat. Spotkacie też waszych ulubionych prezenterów.
 22. Wpatrujcie się w św. Jana Pawła
  W Tłuszczu odbywa się XXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Bierze w nim udział 40 szkół z całej Polski noszących imię świętego patrona. Wśród uczestników zjazdu są także szkoły z Wilna i Grodna.
 23. Eksplozja na deptaku w Lyonie
  Doszło do wybuchu bomby, część ulic została wyłączona z ruchu. Na pewno są ranni.
 24. Policja w Polsce notuje rocznie około 6 tys. zgłoszeń o zaginięciu dzieci
  Policja w Polsce notuje rocznie około 6 tys. zgłoszeń o zaginięciu dzieci - poinformował w piątek na konferencji rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Konferencję zorganizowano w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego.
 25. Rodzice sześcioraczków proszą o niewpłacanie pieniędzy na zbiórki
  "Żadna z nich nie wyszła z naszej inicjatywy" - napisali na Facebooku.
 26. Jak nie utknąć w korku w górach
  W długich kolejkach trzeba czekać nie tylko pod szczytem Giewontu czy Rysów, ale też Mont Blanc i Mt. Everestu. Czy w górach można jeszcze doświadczyć samotności?
 27. To jeden z ostatnich sondaży przed eurowyborami: PiS o włos przed KE
  Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39,2 proc. badanych, na Koalicję Europejską 38,3 proc., na Wiosnę - 7,9 proc., na Konfederację oraz Kukiz'15 - po 5,7 proc. - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 37 proc.
 28. Sudan Południowy: Pierwsze owoce „aktu pokory” papieża Franciszka. "Byłem wstrząśnięty i drżałem"
  Pod wpływem spotkania z papieżem Franciszkiem w Watykanie prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir poprosił byłego wiceprezydenta Rieka Machara do powrotu do kraju z emigracji. - Zupełnie mu przebaczyłem i wszystko, o co proszę, to by stał się partnerem w przywracaniu pokoju, gdyż nie jest już moim przeciwnikiem - oświadczył szef najmłodszego państwa świata.
 29. Lekarzowi grożą 2 lata więzienia za to, że... NIE zabił nienarodzonego dziecka
  Argentyński ginekolog dr Leandro Rodríguez Lastra może iść do więzienia - nawet na dwa lata - za to, że nie zabił nienarodzonego dziecka pacjentki, która w 23. tygodniu ciąży wzięła pigułki wywołujące poronienie.
 30. Nowa Góra. Sześcioro dzieci poszkodowanych w wypadku
  W Nowej Górze koło Krzeszowic doszło dziś do wypadku. Wywrócił się na bok wóz konny wiozący kilkonaścioro dzieci. Sześcioro z nich doznało niegroźnych obrażeń.
 31. Nowy biskup pomocniczy w Poznaniu
  Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Szymona Stułkowskiego biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Publikujemy komunikat Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.
 32. Szpital w Skwierzynie nielegalnie utylizował ciała poronionych dzieci?
  Gorzowska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo ws. znieważenia zwłok i szczątków ludzkich. Ma ono wyjaśnić, czy szpital w Skwierzynie zamiast przekazywać ciała poronionych dzieci do pochówku, nielegalnie je utylizował – poinformował prokurator Andrzej Bogacz z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.
 33. Premier W. Brytanii zapowiada swą dymisję
  Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w piątek rezygnację ze stanowiska przewodniczącej Partii Konserwatywnej 7 czerwca br., uruchamiając proces wyboru swojego następcy. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera. Według planów, proces powinien skończyć się najpóźniej w połowie lipca.
 34. Franciszek: W oczyszczaniu się musimy unikać udawania, że coś się zmienia, aby w rzeczywistości nic się nie zmieniło
  Papież Franciszek w homilii podczas Mszy dla Caritas Internationalis odprawianej po południu w Bazylice św. Piotra mówił o potrzebie uwolnienia od skuteczności, od światowości, od subtelnej pokusy oddawania czci sobie i swoim umiejętnościom. Słowo Boże wskazuje drogę pokory, wspólnoty oraz wyrzeczenia.
 35. Fala kulminacyjna przechodzi przez Kraków
  Fala kulminacyjna na Wiśle przechodzi przez Kraków i ma około 580 cm. Służby prognozują, że woda zacznie opadać i w sobotę rano jej poziom obniży się do około 510 cm – podał w piątek Bogdan Klimek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa.
 36. Tatry: Podtopione szlaki; zalana jaskinia Mroźna
  Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Na szlakach jest dużo błota, a miejscami szlaki są zalane – informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN).
 37. Bóg za kratami
  I Ty możesz „więźniom głosić wolność”. To nie żadna przenośnia, to konkret. Przyjedź do Łodzi 7 czerwca na Forum Posługi Więziennej i posłuchaj, jakich cudów Bóg dokonuje w więziennych murach.
 38. Pełnomocnicy kardynała Gulbinowicza wydali oświadczenie
  Na specjalnej konferencji prasowej przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, pełnomocnicy kard. Henryka Gulbinowicza wydali oświadczenie w sprawie ataków naruszających jego dobra osobiste.
 39. Módlmy się za chorego kleryka. "Bardzo chce zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św".
  Księża orioniści proszą o modlitwę za chorego kleryka Michała Łosa FDP, któremu bp Marek Solarczyk udzielił w przyspieszonym trybie święceń diakonatu i kapłańskich.
 40. Porażka Polski w Łodzi na rozpoczęcie mundialu U-20
  Polscy piłkarze przegrali w Łodzi z Kolumbią 0:2 (0:1) w pierwszym występie w rozpoczętych w czwartek mistrzostwach świata do lat 20.
 41. Ks. Studnicki: Myślę, że po 1 czerwca pojawią się doniesienia o rozliczaniu biskupów
  Doniesienia o biskupach pociąganych do odpowiedzialności za tuszowanie przypadków przestępstw seksualnych duchownych zaczną pojawiać się po 1 czerwca, kiedy w życie wejdzie motu proprio papieża Franciszka - powiedział PAP koordynator medialny Centrum Ochrony Dziecka ks. Piotr Studnicki.
 42. Irlandia: Kolejne kroki do rozkładu społeczeństwa
  Irlandia robi kolejne kroki po krawędzi rozkładu swojego społeczeństwa. 24 maja odbędzie się referendum w sprawie liberalizacji przepisów dotyczących spraw rozwodowych, czyli wprowadzenia tzw. „szybkich rozwodów”.
 43. "Zaufajcie Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda" - mawiał ks. Bosko
  Świadectwa o wyproszonych przez Maryję Wspomożycielkę Wiernych łaskach i doświadczaniu Jej obecności w życiu.
 44. Ta, która wspomaga
  O najlepszej Matce, ulubionej modlitwie św. Jana Bosko i o tym, czego możemy się od niego uczyć - opowiada salezjanin ks. Paweł Figura.
 45. Najwłaściwsza perspektywa - oddać głos pokrzywdzonym
  Podczas tegorocznej konferencji "Etyka Mediów" dyskutowano m.in. o kryzysie komunikacyjnym, związanym z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich przez niektórych duchownych.
 46. Kim jest abp Charles Scicluna - watykański spec od walki z pedofilią?
  Przyjeżdżający do Polski na zebranie plenarne konferencji episkopatu (13-15 czerwca w Świdnicy) abp Charles Scicluna jest od kilkunastu lat emblematyczną postacią w walce z przypadkami wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim. Od kilkunastu lat pracuje w Kongregacji Nauki Wiary, w której zajmuje się rozliczaniem tego rodzaju przestępstw.
 47. Jak przygotować się do biegania?
  Gość Niedzielny i AWF zapraszają na pierwszy odcinek miniserialu, który wprowadzi cię w bieganie tak, aby przyniosło same korzyści dla zdrowia.
 48. Za kulisami objawień
  Kibeho to jedyne miejsce objawień Maryi w Afryce uznane przez Kościół.
 49. Watykan broni Francuza skazanego na śmierć głodową
  Pożywienie i woda stanowią zasadniczą formę opieki konieczną do życia. Zaprzestanie dostarczania ich pacjentowi oznacza porzucenie chorego. Watykan przypomina o tym odnosząc się do dramatu Vincenta Lamberta, którego dalszy los stoi wciąż pod wielkim znakiem zapytania.
 50. Alarm przeciwpowodziowy na całym Podbeskidziu
  We wszystkich trzech powiatach: bielskim, cieszyńskim i żywieckim oraz w Bielsku-Białej obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. W wielu miejscach na rzekach przekroczony został poziom ostrzegawczy, a deszcz wciąż pada...

Dodatkowe informacje