eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. W Legnickim Polu zakończyło się 26. Spotkanie Młodych diecezji legnickiej
  Ponad 350 osób uczestniczyło w spotkaniu młodych, które już po raz kolejny zostało zorganizowane na zakończenie wakacji. – To taki czas, kiedy możemy naładować akumulatory na cały rok szkolny i akademicki – podkreślają uczestnicy.
 2. Abp Depo: modlimy się, żeby na polskiej ziemi nie wzgardzono krzyżem
  „Prosimy Boga, żeby nigdy nie wzgardzono na ziemi polskiej tą miłością, która objawiła się w krzyżu Jezusa Chrystusa, a bez której życie nasze nie ma korzeni ani sensu” – mówił abp Wacław Depo w homilii w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Metropolita częstochowski przewodniczył Nieszporom przed procesją maryjną, która przeszła ulicami Częstochowy z archikatedry Świętej Rodziny na Jasną Górę.
 3. Abp Jędraszewski: dożynki wpisują się w dzieło uwielbienia Boga
  – Uroczystość, którą dziś przeżywamy – dziękczynienie za plony – to włączenie się w wielkie dzieło uwielbienia Boga. Nie znikczemniały nasze umysły! Potrafimy zachwycić się pięknem stworzonego przez Boga świata - mówił abp Marek Jędraszewski w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Ryczowie podczas Mszy św. z okazji XXI Dożynek Województwa Małopolskiego.
 4. Abp Skworc: człowiek nie jest samowystarczalny
  Podczas Dożynek Wojewódzkich w Czernicy metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w homilii podkreślał, że „człowiek nie jest samowystarczalny”. Zachęcał również do dalekowzroczności w rolniczej eksploatacji ziemi oraz do sprawiedliwości wobec naszego wspólnego domu – ziemi.
 5. Beskid Żywiecki: finał „Ewangelizacji w Beskidach” na Wielkiej Raczy
  Wielka Racza w Beskidzie Żywieckim była ostatnim szczytem górskim, na którym w tegoroczne wakacje odbywała się siódma edycja „Ewangelizacji w Beskidach” – największej tego typu akcji w diecezji bielsko-żywieckiej. Podczas spotkań w lipcu i sierpniu duchowni pod hasłem „Droga Łaski”, przybliżali pielgrzymom istotę i znaczenia sakramentów świętych.
 6. Abp Kupny: zmieniać Kościół są w stanie tylko ludzie, którzy wyznają, że Jezus jest Bogiem
  Nie chcemy dziś świętować 800-lecia Pomnika Historii, ale 800-lecie pomnika wiary - podkreślił abp Józef Kupny, przewodnicząc Mszy św. w trzebnickiej bazylice św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi z okazji 800. rocznicy konsekracji świątyni.
 7. Bp Muskus: płonące lasy Amazonii to memento dla nas wszystkich
  Nie jesteśmy właścicielami ziemi, ale jej dzierżawcami – mówił bp Damian Muskus OFM podczas Święta Plonów na krakowskich Błoniach. Hierarcha podkreślał, że każdy człowiek może „dołożyć swoją cegiełkę do dzieła ratowania świata przed ekologiczną zagładą”.
 8. Abp Dzięga: Boży ład w odniesieniu do człowieka, to akceptacja, że człowiek to mężczyzna lub kobieta! I nic więcej!
  Mijają lata, a ten sprzeciw wobec Prawdy o Rodzinie trwa w świecie, a nawet ciągle narasta - pisze w Słowie do wiernych metropolita szczecińsko-kamieński. List abp. Andrzeja Dzięgi jest czytany w niedzielę w kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
 9. Prymas Polski: nie wchodzimy do królestwa Bożego na własnych warunkach
  „Zbawienie nie polega na wdzieraniu się do królestwa Bożego drogą skonstruowaną według naszej własnej woli i pomysłów. Nie wchodzimy tak, jak sami chcemy, jak nam się podoba. Do królestwa Bożego trzeba wchodzić przez bramę, którą jest Jezus Chrystus” – przypomniał w niedzielę w Wągrowcu abp Wojciech Polak.
 10. Bp Białogłowski: na kogo chcą wychować młode pokolenie zwolennicy gender?
  W Markowej, niedaleko cmentarza, na którym spoczywają szczątki Sług Bożych Rodziny Ulmów odbyły się w niedzielę 25 sierpnia Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i Województwa Podkarpackiego. Dziękowano za tegoroczne zbiory i proszono o beatyfikację męczenników z Markowej, którzy stracili życie, ukrywając Żydów. Mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, a homilię wygłosił bp Edward Białogłowski, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników. Odnosząc się do ostatnich marszów równości pytał, „na kogo chcą wychować polskie młode pokolenie uczestnicy parad równości i zwolennicy gender?”.

Dodatkowe informacje