eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Magia w reklamie – niewinna zabawa czy niebezpieczna formuła? (analiza)
  - Narcyzm jest słowem-kluczem do rozpoznania rzeczywistego sensu wielu reklam. W internetowych kampaniach reklamowych lansuje się dobrą zabawę, a nawet zabawę bez przerwy, czyli czysty hedonizm, jak i zaspokajanie własnych rozbudzonych potrzeb i samouwielbienie – pisze dla KAI dr Klaudia Cymanow-Sosin, z-ca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, specjalista w media relations, komunikacji wizerunkowej i public relations.
 2. Abp Gądecki: Bp Stefanek był człowiekiem wielkiego serca
  Zapamiętam go jako człowieka wielkiego serca, zawsze szczerego i życzliwego ludziom. Był człowiekiem dialogu i nieustannie szukał porozumienia. Najważniejsza była dla niego służba człowiekowi i rodzinie – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, wspominając zmarłego 17 stycznia biskupa Stanisława Stefanka.
 3. Akcja Katolicka apeluje do wicepremiera Gowina ws. prof. Ewy Budzyńskiej
  Zarzuty wobec prof. Ewy Budzyńskiej, wpisują się kampanię zastraszania wykładowców akademickich, którzy podejmują intelektualną i rzeczową polemikę z tezami ideologii gender, promowanymi przez środowiska LGBTQ - stwierdza prezes Akcji Katolickiej Urszula Furtak. W liście do wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Akcji Katolickiej domaga się podjęcia działań na rzecz przywrócenia wiarygodności uniwersytetom.
 4. Bp Nitkiewicz: jedności chrześcijan potrzebuje cały współczesny świat
  bp Nitkiewicz episkopat konferencja ekumenizmJedności chrześcijan potrzebuje nie tylko Kościół Chrystusowy, lecz cały współczesny świat - podkreśla w rozmowie z KAI bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu. Jego zdaniem brakuje świadomości ekumenicznej, a jej wzmacnianie jest zadaniem całego Kościoła, w tym świeckich. Przestrzega jednocześnie, by w dialogu ekumenicznym unikać dróg na skróty i uprawiania ekumenizmu na pokaz. W związku z rozpoczynającym się dziś Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan przypominamy opublikowany przed tygodniem wywiad z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem.
 5. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan na Śląsku Cieszyńskim
  Ekumeniczne nabożeństwa, koncerty kolęd oraz maraton biblijny złożą się m.in. na tegoroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej. Na terenie Śląska Cieszyńskiego znajduje się diecezja cieszyńska Kościoła ewangelicko-augsburskiego (luterańskiego). Jest ona najmniejszą i jednocześnie najliczniejszą diecezją tej wspólnoty: żyje w niej ponad połowa z ok. 70 tys. polskich luteran.
 6. Bielawa: XI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych
  XI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych diecezji świdnickiej odbyło się dziś w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. W wydarzeniu uczestniczyli najmłodsi wraz z katechetami, którzy w ostatnim czasie pomagali swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Tegoroczne wsparcie trafi do dzieci mieszkających w Amazonii.
 7. Abp Pennacchio: Kard. Wyszyński pragnął nawrócenia każdego
  Chrześcijańska postawa Prymasa Tysiąclecia była odległa od tej, którą w Ewangelii prezentują faryzeusze. Kardynał, tak jak Jezus, pragnął nawrócenia każdego grzesznika - powiedział w Lublinie abp Salvatore Pennacchio. Nuncjusz apostolski przewodniczył w kościele Akademickim KUL Mszy św. przed konferencją naukową poświęconą studenckim czasom Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody, a jednym z wyróżnionych będzie abp Marek Jędraszewski.
 8. Radość Szabatu przy wspólnym stole – łódzkie obchody XXIII Dnia Judaizmu
  W namiocie ustawionym przy ul. Zachodniej 54/56 – gdzie znajdowała się przed laty wybudowana przez łódzkich fabrykantów Synagoga zwana Synagogą „Wilker szul”, w piątkowy wieczór odbyła się druga część łódzkich obchodów XXIII Dnia Judaizmu zatytułowana Radość Szabatu.
 9. Bp Dec: my oceniamy ludzi dość powierzchownie, a Jezus widzi dogłębnie
  My oceniamy ludzi dość powierzchownie, oceniamy z pozorów, a Jezus widzi dogłębnie. My patrzymy na cechy zewnętrzne, a On patrzy na serce i dlatego rozstrzyga bezbłędnie - powiedział bp Ignacy Dec. Ordynariusz diecezji świdnickiej przewodniczył 18 stycznia Mszy św. w katedrze dla różnych grup apostolskich.
 10. Bp Nitkiewicz do kandydatów na szafarzy: dawajcie świadectwa miłości do Jezusa
  Dawajcie świadectwa miłości do Jezusa – wskazał bp Krzysztof Nitkiewicz kandydatom na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej podczas formacji przygotowawczej, która odbyła się 18 stycznia w Sandomierzu.

Dodatkowe informacje