eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Odpust zupełny na lotniskach całego świata
  8 grudnia w Loreto rozpoczął się Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy, ogłoszony przez papieża z okazji 100-lecia ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką lotników. Z tej okazji gospodarze jubileuszowych obchodów zachęcają do świętowania go w kaplicach na lotniskach całego świata i proszą biskupów polowych o zgłaszanie ich, jako miejsc, w których będzie można uzyskać jubileuszowy odpust.
 2. Papież: spotkał się z dobroczyńcami A Chance in Life
  „Dziękuję za waszą wrażliwość na najmniejszych braci i siostry. Niech Bóg wynagrodzi wasze hojne zaangażowanie i oświeca was zawsze na drodze umacniania braterstwa” – te słowa papież skierował do dobroczyńców organizacji A Chance in Life (Życiowa szansa).
 3. Akcja „Misja Uratuję Cię” promuje serwis crowdfundingowy Caritas Polska
  Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wyruszy w styczniu z Monte Carlo do Dakaru pod hasłem „Misja Uratuję Cię”, promując serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska. W poniedziałek 9 grudnia odbyła się inaugurująca projekt konferencja prasowa z udziałem uczestników rajdu i ambasadorki akcji.
 4. Papież: seminarium to dom modlitwy, nauki i jedności
  „Seminarium wychowuje kandydatów do patrzenia na swe życie poprzez pryzmat Chrystusa oraz do życia we wspólnocie kapłańskiej. Z niej wypływa zaangażowanie duszpasterskie oraz świadectwo jedności, niezbędne do skutecznego posługiwania w Kościele”. Słowa te papież skierował do członków Papieskiego Seminarium Duchownego Regionu Flaminio obejmującego Bolonię i region Romanii we Włoszech. W przemówieniu wskazał na seminarium jako dom modlitwy, nauki oraz życia wspólnotowego.
 5. Abp Jędraszewski: Boże Narodzenie jest każdego dnia
  Każdego dnia jest Boże Narodzenie, kiedy wznosimy nasze myśli, pełne miłości i czystości do Matki Najświętszej. Kiedy Ona patrzy na nas, na nasze łzy i nas pociesza - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas rorat akademickich w kolegiacie św. Anny.
 6. Znajdź pomysł na siebie – Maciej Gnyszka
  We wrześniu rozpoczął się cykl spotkań z młodzieżą w szkołach w ramach projektu „Znajdź pomysł na siebie”. Przez jego realizację chcemy pokazać, że młody człowiek może znaleźć w swoim życiu szczęście, zbudować silne i zdrowe relacje oraz aktywnie przeżyć życie ze świadomością swoich pasji i talentów. Jesteśmy przekonani, że może się to dokonać w sposób […]
 7. Wspólnota Sant`Egidio zaprasza na Święta z Ubogimi
  Wspólnoty Sant’Egidio w Polsce rozpoczęły właśnie przygotowania do tegorocznych Świąt z Ubogimi, dzięki którym kilkaset ubogich i bezdomnych osób zasiądzie w Boże Narodzenie do świątecznego stołu. Świąteczne spotkania odbędą się w Warszawie, Poznaniu, Chojnie i Szczecinie. Członkowie wspólnoty poszukują „otwartych serc i rąk gotowych do pomocy przed świętami oraz w samo Boże Narodzenie”.
 8. Poznań: wkrótce kolędy i pieśni bożonarodzeniowe na „Betlejem w Polsce”
  Najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych z całego świata będzie można posłuchać podczas koncertu z trasy „Betlejem w Polsce” 29 grudnia w poznańskiej hali Arena. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rozwój działalności Centrum Wolontariatu Caritas Poznań.
 9. Częstochowa: Caritas zorganizuje wigilie dla bezdomnych i biednych
  Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje wigilie dla osób bezdomnych oraz tych w trudnej sytuacji życiowej. Odbędą się one w Klubie Seniora w Domu Miłosierdzia - 11 grudnia, w Domu Miłosierdzia Senior Plus - 20 grudnia i w Domu Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie - 22 grudnia.
 10. Płock: 16 ton żywności ze zbiórki Caritas „Tak Pomagam”
  Około 16 ton żywności zebrano w diecezji płockiej w czasie przedświątecznej zbiórki żywności Caritas „Tak Pomagam” (6-7 grudnia). To o 4 tony więcej niż podczas podobnej zbiórki w roku ubiegłym. W akcję zaangażowało się około tysiąca wolontariuszy w 82 sklepach na terenie diecezji.

Dodatkowe informacje