eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Gorzyce: zmarł ks. Władysław Drewniak – zasłużony działacz niepodległościowy
  W wieku 71 lat, w 47. roku kapłaństwa zmarł ks. Władysław Drewniak, emerytowany proboszcz parafii w Gorzycach, zasłużony duszpasterz dla Kościoła i działacz niepodległościowy. Uroczystości żałobne i pogrzebowe odbędą się w dniach 22 i 23 sierpnia w gorzyckim kościele pw. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli.
 2. Pierwsza publiczna czarna msza w Kanadzie
  Siedmiu księży i ponad 120 katolików modliło się przed heavy metalowym klubem w kanadyjskiej Ottawie, w czasie, gdy odprawiany był tam satanistyczny rytuał – tzw. czarna msza. Okultystyczne praktyki i obecną w satanistycznym rytuale nienawiść do wyznawców Chrystusa potępił arcybiskup Ottawy, który wezwał także wiernych do modlitwy ekspiacyjnej.
 3. Władze palestyńskie zakazują publicznej działalności grupie homoseksualistów
  Władze Autonomii Palestyńskiej zabroniły prowadzenia publicznej działalności na Zachodnim Brzegu Jordanu grupie Al-Qaws, angażującej się na rzecz osób homo-, bi- oraz transseksualnych. Tego rodzaju aktywności są „szkodliwe dla wyższych wartości i ideałów społeczeństwa palestyńskiego” - słowa rzecznika palestyńskiej policji, Luaya Zreikata, zacytowała niemiecka agencja katolicka KNA powołując się na media izraelskie z 19 sierpnia. Zakaz działalności wydano po tym, gdy grupa zapowiedziała, że pod koniec sierpnia zamierza odbyć spotkania swoich członków w Nablusie.
 4. Nabożeństwo pokutne z kard. Krajewskim na Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej
  - Kiedy się spowiadam, to świat staje się lepszy! – To nie znaczy, że jak wyjdę z tego kościoła, to Drużbice będą lepsze. To ja będę inaczej patrzeć na świat! Będę patrzył oczyma czystymi! Będę patrzył na nowo! Bóg zawsze daje mi szanse! Idź i nie grzesz więcej! Idź i bądź piękny! Bądź jak ja przebaczaj wszystkim! – mówił do pielgrzymów kardynał Konrad Krajewski.
 5. Zielenice: Modlitwa za Ojczyznę na pielgrzymce tarnowskiej
  W czwartym dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pątnicy modlą się za Ojczyznę. Na szlaku powiewają biało-czerwone flagi, a pielgrzymi przygotowali patriotyczne nabożeństwa. Na Jasną Górę idą dziś z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
 6. Kielce: pół tysiąca osób wyruszyło rowerami na Jasną Górę
  500 osób – tyle, ile maksymalnie jest to możliwe, wyruszyło dzisiaj z Kielc rowerami w VII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, która odbywa się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to prawdopodobnie największa pielgrzymka rowerowa w Polsce. Potrwa do piątku 23 sierpnia.
 7. Dentystki z Polski będą leczyć Wenezuelczyków
  Dzięki wsparciu Caritas Polska, dwie trójmiejskie dentystki – Ewa Piosik i Joanna Wojciechowska wyruszają z misją do Wenezueli, żeby leczyć dzieci i dorosłych. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota, bo kraj cały czas walczy z kryzysem. Najgorzej jest w służbie zdrowia.
 8. Czego samorządy chcą uczyć dzieci? Edukacja seksualna według WHO
  dziecko- Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – napisał dziś bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w apelu skierowanym do rodziców w związku z planowanym wprowadzeniem ich przez niektóre samorządy. Postulowane przez niektóre samorządy programy edukacji seksualnej w szkołach mają opierać się na standardach i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W poniższej analizie prezentujemy ich główne założenia.
 9. Ruchy ludowe zaczynem przemiany społeczeństwa
  Ruchy ludowe stanowią dźwignię transformacji społecznej i wytyczają integralny model rozwoju – napisał Papież Franciszek we wstępie do książki: “Rozkwit ruchów ludowych. Rerum Novarum naszych czasów”. Książka zawiera owoc pięcioletniej refleksji na temat działalności tysięcy ruchów i stowarzyszeń walczących z wykluczeniem.
 10. Kard. Krajewski: Bóg zawsze daje mi szansę! – nabożeństwo pokutne Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej
  - Kiedy się spowiadam, to świat staje się lepszy! – mówił kard. Konrad Krajewski do pielgrzymów 551. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła wczoraj z Pabianic. W pierwszym dniu wędrówki, wieczorem, pątnicy uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym.

Dodatkowe informacje