eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Apostazja nie będzie już karana śmiercią w Sudanie
  Apostazja nie będzie już karana śmiercią w Sudanie. Chrześcijanie będą mogli pić kupować i sprzedawać alkohol – ogłosiły to tymczasowe władze tego w większości muzułmańskiego państwa we wschodniej Afryce. Zostało też całkowicie zakazane obrzezanie kobiet.
 2. Mt 6,1-18: Jezus – objawia modlitwę „Ojcze nasz”
  Tekst w przekładzie Biblii Tysiąclecia (wyd. 5) 1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam […]
 3. Kielczanie upamiętnili ofiary rzezi wołyńskiej
  Marszem pamięci i Mszą św. kielczanie upamiętnili ofiary Rzezi Wołyńskiej, dokonanej na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich, w 77. rocznicę tragicznych wydarzeń.
 4. Koszalin: III Dzień Kultury dla Góry
  Kustoszki sanktuarium szensztackiego po raz trzeci ugościły miłośników Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego powstającego na Górze Chełmskiej. Dochód z charytatywnego wydarzenia ma wesprzeć budowę centrum i powstającego tu Muzeum św. Jana Pawła II.
 5. Michniów: obchody 77. rocznicy jednej z największych pacyfikacji wsi
  Choć w ograniczonej formie, odbyły się dzisiaj obchody 77. rocznicy pacyfikacji wsi Michniów, które od trzech lat łączą się z Dniem Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Michniów jest symbole 817 wymordowanych polskich wsi.
 6. Brazylia wspomina wizytę Jana Pawła II
  Brazylijczycy wspominają pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ich kraju, która miała miejsce 40 lat temu. Z powodu trwającej pandemii rocznica obchodzona jest głównie w internecie. Papież Polak wracał do tego największego katolickiego kraju na świecie jeszcze trzy razy.
 7. Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II
  Powstała nowa strona internetowa, która prezentuje dziedzictwo literackie św. Jana Pawła II. Wszystko za pomocą krzyżówek, rebusów, filmów oraz wybranych cytatów papieża Polaka.
 8. Kard. Charles Bo: zginęli przysypani kamieniami i niesprawiedliwością
  „Ci, którzy zginęli, nie zostali przysypani tylko przez górę kamieni, ale także przez górę niesprawiedliwości” – powiedział kard. Charles Bo odnosząc się do wypadku, jaki miał miejsce na początku lipca w kopalni minerałów rzadkich w północno-wschodniej części Birmy. W wyniku osunięcia się ziemi zginęło ponad 170 osób, a 250 uznaje się za zaginione.
 9. Letnie niedziele z Tynieckimi Recitalami Organowymi
  W wybrane letnie niedziele melomani będą mogli posłuchać najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wirtuozów we wspaniałych wnętrzach kilkusetletniego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Pierwszy koncert już dziś o godz. 16:00.
 10. Papież na „Anioł Pański”: bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego
  Bądźmy dla Słowa Bożego żyzną glebą, „bez cierni i kamieni, byśmy mogli wydać dobry owoc dla siebie i dla naszych braci” – zaapelował papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Dodatkowe informacje