eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Kościół tarnowski hojnie wspiera misje
  misjePonad 6,5 miliona złotych przekazała diecezja tarnowska na misje w 2018 r. Średnio diecezjanin ofiarował na ten cel 5,71 zł i jest to suma wyższa o kilkadziesiąt groszy niż w roku poprzednim. Dzięki tym ofiarom wspierane są Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Franciszek do parlamentarzystów czeskich i słowackich o Ewangelii jako źródle nadziei
  „Wasza historia uczy, że chrześcijaństwo zawsze było źródłem nadziei i siłą ożywiającą, szczególnie w okresach najciemniejszych i najtrudniejszych” - stwierdził papież przyjmując parlamentarzystów czeskich i słowackich przybyłych do Wiecznego Miasta w związku z 1150 rocznicą śmierci św. Cyryla. Na czele obydwu delegacji stanęli marszałek Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej, Radek Vondráček oraz przewodniczący Rady Narodowej Republiki Słowackiej, Andrej Danko.
 3. Abp Kupny odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
  kupnyPodczas swojej wizyty we Wrocławiu minister Anna Zalewska wręczyła metropolicie wrocławskiemu Medal Komisji Edukacji Narodowej. To odznaczenie resortowe nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
 4. Klerycy zorganizują Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji powołań
  Z seminarium duchownego w Poznaniu do Nadziejewa, miejsca formacji roku propedeutycznego dla kandydatów do kapłaństwa, pójdą m.in. uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w archidiecezji poznańskiej. „Pokonywaniu trasy towarzyszyć będzie intencja o nowe powołania do kapłaństwa” – tłumaczy KAI kleryk Wojciech Nowak.
 5. „Studentko! Poznaj Siebie!” – projekt Centrum Nowe Życie we współpracy z Caritas
  uśmiechnięta dziewczynaTroska o płodność młodego pokolenia – to główny cel projektu „Studentko! Poznaj Siebie!”, który jest realizowany przez Centrum Nowe Życie we współpracy z Caritas Diecezji Bydgoskiej. Jest on skierowany do studentek regionu kujawsko-pomorskiego, obejmuje bezpłatną naukę Modelu Creightona jako nowoczesnej metody rozpoznawania płodności oraz monitorowania zdrowia rozrodczego.
 6. Obraz św. Hieronima na 500. rocznicę śmierci Leonarda da Vinci
  Muzea Watykańskie włączają się w obchody 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci. Od dziś przez najbliższe trzy miesiące będzie można za darmo podziwiać jedyny znajdujący się w Rzymie obraz tego renesansowego malarza. Przedstawia on św. Hieronima.
 7. Prezentacja Dokumentu Społecznego KEP
  Dokument Społeczny Konferencji Episkopatu Polski zaprezentowany zostanie 26 marca podczas konferencji prasowej w Sekretariacie KEP w Warszawie.
 8. Lublin: „W poszukiwaniu ukrytego sensu” – promocja książki prof. Andrzeja Grzegorczyka na KUL
  21 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się otwarte seminarium na temat książki prof. Andrzeja Grzegorczyka pt. „W poszukiwaniu ukrytego sensu”. Pozycja ta stanowi wybór tekstów z późniejszego okresu twórczości filozofa. Panelistami wydarzenia byli prof. Renata Grzegorczykowa, żona autora, prof. Joanna Golińska-Pilarek z Uniwersytetu Warszawskiego, ks. dr Henryk Paprocki, wykładowca w Akademii Teatralnej im. A Zelwerowicza i w Prawosławnym Seminarium Duchownym, oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki z Instytutu Filozofii KUL. Spotkanie moderował prof. Piotr Gutowski z KUL.
 9. Bp Tomasik: życie jest wielkim Bożym darem
  Wielkim Bożym darem jest życie - przypomina bp Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia, który będzie obchodzony 25 marca. W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia.
 10. Kalisz: uczniowie technikum modlili się z okazji święta patrona
  Bp Edward Janiak przewodniczył Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej im. św. Józefa w Kaliszu z okazji święta patrona placówki. Biskup kaliski poświęcił też plac pod rozbudowę szkoły i budowę sali gimnastycznej.

Dodatkowe informacje