eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Nisko: 500 pątników wzięło udział w I Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn
  Blisko 500 pątników wzięło udział w I Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn, która odbyła się 21 września do sanktuarium św. Józefa w Nisku. Przewodniczył jej biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
 2. Katechetycy o realnych problemach nauczania religii w wirtualnej rzeczywistości
  Dziś nie ma wątpliwości co do tego, że rzeczywistość wirtualna jest przestrzenią głoszenia Ewangelii. Jak powinno wyglądać nauczanie religii w rzeczywistości zmediatyzowanej? Zastanawiano się nad tym podczas sympozjum Stowarzyszenia Katechetyków Polskich, które odbyło się 19 i 20 września w Częstochowie.
 3. Rzecznik KEP: biskupi zobowiązali Caritas Polska do wyjaśnienia zarzutów
  379 Zebranie Plenarne KEP - briefing - ks. Paweł Rytel AndrianikBiskupi obecni na zebraniu Rady Biskupów Diecezjalnych 27 sierpnia br. zobowiązali Komisję Nadzorczą Caritas Polska do wyjaśnienia zarzutów dotyczących kwestii zarządzania Caritas Polska – napisał w przesłanym KAI komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
 4. Bp Buzun: Ministrant musi dawać dobry przykład
  Być odważnym w przypadku ministranta to wszędzie przyznawać się do Pana Boga – mówił bp Łukasz Buzun podczas XII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa.
 5. Bp Wętkowski: To jest czas świeckich w Kościele
  „Wydaje się, że dzisiaj, w czasach, w których żyjemy, właśnie na osobach świeckich spoczywa znaczna odpowiedzialność, aby prowadzić życie Kościoła dalej. Aby - jeśli chcemy użyć terminu, że Kościół jest w kryzysie – z tego kryzysu wychodzić” – mówił w sobotę w Gnieźnie bp Krzysztof Wętkowski.
 6. Brutalnie zamordowana zakonnica zostanie błogosławioną?
  Ordynariusz diecezji Algarve, w południowej Portugalii, bp Manuel Quintas poinformował o zamiarze biskupów tego kraju rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego zamordowanej 8 września siostry Antonii Pinho Guerra. Została ona brutalnie zamordowana, a następnie zgwałcona przez mężczyznę uzależnionego od narkotyków.
 7. Bielsko-Biała: suscepty dla 7 kandydatów do kapłaństwa
  Siedmiu kandydatów do stanu kapłaństwa z diecezji bielsko-żywieckiej otrzymało 21 września z rąk biskupa Romana Pindla suscepty, czyli oficjalne dokumenty potwierdzające przyjęcie do Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej. Młodzi kandydaci do kapłaństwa wkrótce rozpoczną życie seminaryjne w Krakowie.
 8. Bp Nitkiewicz do ministrantów: powinniście przypominać grono apostołów Chrystusa
  Liturgiczna Służba Ołtarza powinna przypominać grono apostołów Chrystusa, którzy stale z Nim przebywają, usługują Mu i głoszą Dobrą Nowinę – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz podczas udzielania błogosławieństwa nowym ceremoniarzom i animatorom ministrantów, które odbyło 21 września w Sandomierzu.
 9. Podzamcze Chęcińskie: ponad tysiąc ministrantów na diecezjalnym zlocie
  Mnóstwo atrakcji naukowo - technicznych, Msza św. z bp. Piotrowskim, występ rapera Arkadio i in. atrakcje, złożyły się na diecezjalne spotkanie ponad tysiąca ministrantów diecezji kieleckiej, które odbyło się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.
 10. Jędrzejów: diecezjalne spotkanie wspólnot różańcowych
  Jest ich co najmniej kilkaset, we wszystkich 303 parafiach diecezji kieleckiej, a diecezjalne doroczne spotkanie odbędzie się w sobotę 5 października w archiopactwie cystersów w Jędrzejowie. Można spodziewać się kilku tysięcy osób.

Dodatkowe informacje