eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich
  mężczyźni piekary śląskieW sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich miała miejsce stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Eucharystii na piekarskim wzgórzu przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
 2. Wysokie odznaczenie międzynarodowe dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie
  Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) zostało uhonorowane międzynarodową nagrodą „Path to Peace Award 2019”. Odznaczenie wręczył w Nowym Jorku dyrektorowi stowarzyszenia, Thomasowi Heine-Geldern, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Bernardito Auza. Watykański hierarcha, który jest jednocześnie przewodniczącym fundacji „Path to Peace”, wyraził uznanie dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie jako „czołowej organizacji na świecie, będącej rzecznikiem prześladowanych chrześcijan”.
 3. Pielgrzymka Kobiet w Pratulinie
  Kobiety z diecezji siedleckiej świętowały 26 maja w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie. Był czas na modlitwę, słowo o misji katoliczek we współczesnym świecie, spotkanie z błogosławioną Teściową i bycie razem w towarzystwie „urzekających”.
 4. Prymas Polski: wszyscy musimy się troszczyć o bezpieczeństwo dzieci i mlodzieży
  „Trzeba dalej pracować, nie uciekać, nie wycofywać się (...). Wszyscy musimy się troszczyć o to, aby nasze wspólnoty były nadal miejscami otwartymi, bezpiecznymi i przyjaznymi dla dzieci i młodzieży” – powiedział abp Wojciech Polak w wywiadzie dla mediów archidiecezji gnieźnieńskiej.
 5. Abp Jędraszewski: o Kościele winniśmy myśleć ze czcią – tak jak o Matce
  Twierdzenie „że cały Kościół jest zły, jest po prostu nieprawdą, a przez to wielką krzywdą wyrządzaną ogromnej większości wspaniałych i gorliwych kapłanów” – powiedział dziś w Piekarach Śląskich abp Marek Jędraszewski. Uczestnicy corocznej pielgrzymki mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej przyjęli te słowa gromkimi brawami. Metropolita krakowski podkreślił, iż o Kościele "winniśmy myśleć ze czcią – właśnie tak, jak o Matce".
 6. Abp Skworc w Piekarach Śląskich: największym skarbem naszej ziemi są mężni ludzie
  Sprawy społeczne, a wśród nich kwestia świętowania niedzieli, trudnej sytuacji nauczycieli, trzeźwości czy głośnej ostatnio sprawy pedofilii w Kościele poruszył abp Wiktor Skworc podczas przemówienia na rozpoczęcie piekarskiej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. "Największym skarbem naszej ziemi nie jest węgiel (...), lecz ludzie – mężni wierni, pracownicy i pobożni" - podkreślił metropolita katowicki.
 7. Piekary Śląskie: „Godzina ewangelizacji”
  Bp Grzegorz Olszowski przewodniczył „Godzinie ewangelizacji” podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zwracając się do zebranych na piekarskim wzgórzu przypominał wszystkim, że „Bóg jest miłością”.
 8. Prymas Polski głosował: to obowiązek i odpowiedzialność
  ABP Wojciech Polak Prymas Polski„Udział w wyborach to nasza odpowiedzialność zarówno za Polskę, jak i Europę, której cząstką przecież jesteśmy” – powiedział dziennikarzom Prymas Polski abp Wojciech Polak po oddaniu głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 9. Złoty jubileusz kapłaństwa w katedrze siedleckiej
  Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodzili 26 maja kapłani z diecezji siedleckiej wyświeceni 1969 roku. Wśród świętujących był pochodzący z diecezji siedleckiej ordynariusz radomski Henryk Tomasik, który wieczorem przewodniczył uroczystej Mszy św.
 10. Bp Olszowski: Bóg działa w życiu na tyle, na ile mu człowiek pozwoli
  Podczas nabożeństwa majowego sprawowanego na zakończenie piekarskiej pielgrzymki bp Grzegorz Olszowski podkreślał rolę i działanie Ducha Świętego w życiu Najświętszej Maryi Panny. Zaznaczył także, że „Bóg działa w życiu każdego człowieka na tyle, na ile mu pozwoli”.

Dodatkowe informacje