eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Oszałamiające piękno odkrywanej kościelnej polichromii w Bestwinie
  Pod ogromnym wrażeniem pozostają konserwatorzy, którzy odsłaniają kolejne części późnorenesansowej polichromii w parafialnym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie koło Bielska-Białej. Według specjalistów, to jedne z najlepszych tego rodzaju dekoracji malarskich zachowanych na południu Polski.
 2. Konkurs! Wygraj książkę z Ewangelią niedzielną komentowaną przez papieża
  Razem z wydawnictwem Ojców Franciszkanów Niepokalanów przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania jest książka papieża Franciszka “Ewangelia niedzielna komentowana przez Ojca Świętego”. Żeby wygrać książkę, wystarczy za pośrednictwem formularza konkursowego na dole strony odpowiedzieć na pytanie: Co Twoim zdaniem było najważniejszym elementem ostatniej pielgrzymki zagranicznej Papieża Franciszka? Odpowiedź uzasadnij. Podpowiedzi można szukać na portalu […]
 3. Księża marianie proszą o wsparcie dla dzieci w Kamerunie
  Księża marianie pracujący w Kamerunie pomagają dzieciom. Dożywiają najuboższe, zapewniają opiekę lekarską i edukację, a także organizują wakacyjny obóz z kursami komputerowymi.
 4. W Japonii rozpoczęły się modlitwy o pokój
  W Japonii rozpoczął się czas modlitwy o pokój. Modlitwy trwają co roku od 6 do 15 sierpnia, czyli od rocznicy zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest równocześnie rocznicą kapitulacji Japonii w 1945 roku.
 5. Wkrótce w Radomiu poświęcenie tablicy ku czci sł. Bożej Wandy Malczewskiej
  Uroczystość poświęcenia tablicy ku czci Sługi Bożej Wandy Malczewskiej odbędzie 16 sierpnia podczas mszy świętej w kościele farnym w Radomiu. To właśnie w tej świątyni 198 lat temu została została ochrzczona przyszła mistyczka i wizjonerka. Jej głęboka pobożność i ofiarna służba na rzecz potrzebujących sprawiły, że już za życia nazywano ją "świątobliwą Wandą". Wanda Malczewska zasłynęła też wielką czcią do Najświętszego Sakramentu oraz Męki Jezusa Chrystusa, doświadczała objawień i wizji Jezusa i Maryi.
 6. Zmarł Edmund Bilicki – działacz katolicki i senator I kadencji
  świeca30 lipca 2020 roku w Szczecinie zmarł Edmund Bilicki (ur. 1928) – działacz katolicki i polityczny, pierwszy prezes Szczecińskiego Klubu Katolików, senator I kadencji (1989 – 1991), radny miasta Szczecina w latach 1998 – 2002, ojciec trójki dzieci, w tym Jarosława, kapłana w Towarzystwie Chrystusowym.
 7. Czy wypowiedzenie konwencji stambulskiej zagraża kobietom?
  Konwencja stambulska jest tematem coraz częściej poruszanym w debacie publicznej. Czy jej wypowiedzenie stanowi zagrożenie dla kobiet? Jakie kwestie pomijane są w dyskusji na temat tego dokumentu? Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Królak – wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.
 8. Sześć kobiet zostało członkami Rady ds. Gospodarczych Watykanu
  Papież Franciszek mianował nowych członków Rady ds. Gospodarczych. Jest wśród nich sześć kobiet, w tym była skarbniczka brytyjskiego następcy tronu, księcia Karola.
 9. Bp Muskus do pielgrzymów: uczcie się od Jezusa kochać nie tylko swoich
  - Potraktujcie tegoroczne pielgrzymowanie jako szkołę, w której uczycie się Jezusa. Jezusa, któremu obce są podziały, który więcej serca okazuje pogubionym niż tym, co trzymają się Jego szaty, który w geście służby umywa nogi – prosił bp Damian Muskus OFM pątników 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. - Uczcie się od Niego kochać, nie tylko swoich - wszystkich, bo Jego Oblicze jest w każdym człowieku – dodał. Krakowski biskup pomocniczy odwiedził w drugim dniu pielgrzymki wspólnoty w Smardzowicach, Chrzanowie i Olkuszu. Odprawił dla pątników Msze święte.
 10. Kielce: oficyna Jedność wydała fotokopię “Antyfonarza Kieleckiego”
  Już wkrótce w księgarniach kieleckiego wydawnictwa Jedność pojawi się absolutny rarytas – dokładana fotoreprodukcja „Antyfonarza Kieleckiego” z 1372 roku – jednego z najważniejszych dzieł okresu Średniowiecza w Polsce.

Dodatkowe informacje