eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Abp Martin o pandemii: odpowiedzialne zachowania ważne tak samo jak lekarstwa
  Odpowiedzialne zachowania ludzi są w przypadku pandemii COVID-19 tak samo ważne jak wyszukane lekarstwa. Opinię taką wyraził metropolita Dublina abp Diarmuid Martin.
 2. Piesza pielgrzymka krakowska dotarła na Jasną Górę
  Pielgrzymka krakowska, choć w znaczenie zmniejszonym składzie, bo ponad tysięcznej grupie, dotarła na Jasną Górę. Zachowana została ciągłość pielgrzymowania. W dziewięciu niezależnych prawnie kompaniach, z odrębnymi trasami i noclegami, w sumie rekolekcje w drodze odprawiło ok. 1350 osób. Jak podkreśla koordynator krakowskiej pielgrzymki ks. Jan Przybocki, wszystko odbyło się w myśl zasady: módl się jakby wszystko zależało od Boga, ale pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.
 3. Pielgrzymi z diecezji ełckiej dotarli na Jasną Górę
  15 dni w drodze. Ponad 500 pokonanych kilometrów w gorących promieniach słońca, ale oni czują się zwycięzcami. Bo dokonali czegoś, co niby dla przeciętnego człowieka mogło być przecież nie do pokonania. Ze śpiewem na ustach. Wymęczeni kilkunastodniowym marszem, ale szczęśliwi i duchowo umocnieni. Witani przez biskupa Jerzego Mazura oraz liczną grupę duchowych pielgrzymów przybyłych z diecezji ełckiej na wspólną Eucharystię dziękczynną, Aleją Sienkiewicza, weszli razem na Jasną Górę. Ze Szczytu jasnogórskiego pielgrzymów powitał m.in. ks. Marian Janus, koordynator krajowy pielgrzymek pieszych.
 4. Radomscy pielgrzymi wyruszyli biegiem na Jasną Górę
  Trzydziestu biegaczy bierze udział w pielgrzymce z Radomia na Jasną Górę. Uczestniczą w niej księża: Piotr Popis i Wojciech Pawłowski. Przed biegaczami ponad 200 kilometrów trasy w systemie sztafetowym.
 5. Na pomoc Bejrutowi
  Miasto wygląda jak strefa działań wojennych, choć to nie wojna jest przyczyną spustoszeń. Ubiegłotygodniowy wybuch chemikaliów w miejscowym porcie spowodował gigantyczne zniszczenia, bez dachu nad głową zostało 300 tys. ludzi. Caritas Polska, we współpracy z Caritas Liban, niesie pomoc poszkodowanym. – Bejrut jest zniszczony, są ofiary śmiertelne, wielu mieszkańców straciło domy, pracę, wszystko. Dostarczamy ludziom […]
 6. Kolumbijski sąd chce od prezydenta usunięcia wpisu o Matce Bożej
  Kolumbijscy biskupi z prowincji kościelnej Tunja skrytykowali nałożony na prezydenta Ivana Duque sądowy nakaz usunięcia z Twittera wpisu o Matce Bożej z Chiquinquirá. Zdaniem sądu odwoływanie się do Maryi przez szefa państwa narusza wolność religijną.
 7. Biskup pielgrzymuje rowerem na Jasną Górę
  45 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w dwóch grupach w 19. Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 383. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 29. Diecezji Kaliskiej. Wśród pielgrzymów jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.
 8. Kard. Burke: nieudzielenie komunii niektórym politykom jest dla nich przysługą
  Kard. Raymond Burke zwrócił uwagę, że wielu czołowych amerykańskich polityków z Partii Demokratycznej, którzy deklarują, że są katolikami, otwarcie zaprzecza nauce Kościoła w takich kwestiach jak aborcja czy tzw. jednopłciowe małżeństwa. Komentarzy życia politycznego w USA przypominają przed listopadowymi wyborami, że kluczem do sukcesu dla kandydata do prezydenckiego fotela jest przekonanie do siebie większości katolików.
 9. Patriarcha Cyryl gratuluje Łukaszence zwycięstwa w wyborach
  Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl przesłał 10 sierpnia Alaksandrowi Łukaszence gratulacje z okazji „zwycięstwa w wyborach na prezydenta Republiki Białoruś”. Wyraził mu uznanie za to, że „niezmiennie poświęca uwagę sprawom duchowo-moralnego stan ludzi, o czym świadczy m.in. owocne współdziałanie organów władzy państwowej z Egzarchatem Białoruskim” Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP).
 10. Diecezja płocka: peregrynacja mobilnej wystawy o kulcie Miłosierdzia Bożego
  W diecezji płockiej trwa peregrynacja mobilnej wystawy, która opowiada o kulcie Miłosierdzia Bożego i św. siostrze Faustynie Kowalskiej. Znajdują się na niej m.in. archiwalne zdjęcia, przedstawiające miejsca związane z objawieniem się Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Peregrynację koordynuje Zakon Rycerzy Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje