eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Bp Biernacki: Kościół jest ostoją wiary i tożsamości, Polska ma być ostoją kultury chrześcijańskiej
  - Kościół jest ostoją wiary i tożsamości. Nie poddawajmy się, bo Polska ma być ostoją kultury chrześcijańskiej - mówił w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie bp Bronisław Biernacki, ordynariusz diecezji odesko- symferopolskiej, a zarazem przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy. Mszy św. w intencji rodaków mieszkających na Białorusi, Ukrainie, Litwie i Rosji przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.
 2. Abby Johnson apeluje do nas o modlitwę przed przyjazdem do Polski. Musimy odpowiedzieć!
  – Cieszę się, że będę w Polsce. Wasz kraj jest piękny, a polski papież Jan Paweł II to dla mnie ważna osoba. Zapraszam was na spotkania ze mną, posłuchajcie mojej historii – mówi Abby Johnson w specjalnym filmie nagranym przed zbliżającą się wizytą w Polsce.  Abby poprosiła też Polaków o wsparcie modlitewne. – Spotkajmy się […]
 3. Warszawa: Obchody 67-tego Światowego Dnia Chorych na Trąd
  Ewangelia daje człowiekowi nadzieje i prowadzi do komunii z innymi – podkreślił ks. Marek Gradziński. Z okazji 67. Światowego Dnia Chorych na Trąd w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze modlono się w intencji trędowatych i tych, którzy im pomagają. W tym roku liturgii przewodniczył ks. Konrad Biskup, a homilię wygłosił ks. Marek Gradziński, który w ubiegłym roku wziął udział w obchodach 50-lecie Ośrodka Misyjnego Jeevodaya w Indiach.
 4. Prymas Polski apeluje o pamięć i modlitwę za pomordowanych w Auschwitz-Birkenau
  27 stycznia przypada 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. „Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pomordowanych” – prosi abp Wojciech Polak, który weźmie udział w jutrzejszych obchodach rocznicowych na terenie byłego obozu.
 5. Kraków: 400. rocznica śmierci Matki Katarzyny z Kłobucka – pierwszej polskiej augustianki
  Siostry augustianki obchodzą jubileuszowy rok Matki Katarzyny z Kłobucka, współzałożycielki zgromadzenia, pierwszej polskiej augustianki. Jej życiu i działalności poświęcona będzie sesja naukowa, która 8 lutego odbędzie się na krakowskim Kazimierzu.
 6. Prymicje nowego biskupa
  W niedzielę 26 stycznia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach, pochodzący z niej nowy biskup pomocniczy diecezji Ełckiej Adrian Galbas SAC, odprawił swoją prymicyjną Mszę.
 7. 75. rocznica Tragedii Górnośląskiej
  W sobotę 25 stycznia w kościele Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach biskup Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w intencji ks. Jana Frenzla oraz innych mieszkańców Bytomia zamordowanych w 1945 roku przez Sowietów.
 8. Bp Greger: prawda o Auschwitz nie powinna nas dzielić
  „Prawda o tym, co się wydarzyło za drutami niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau nie powinna nas w żaden sposób dzielić” – podkreślił bp Piotr Greger, który 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w intencji ofiar obozu Auschwitz i żyjących byłych więźniów obozu w oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy. W modlitwie „o Boże błogosławieństwo i zdrowie” dla byłych więźniów w przeddzień 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, wziął udział prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą. W Eucharystii uczestniczyło około 30 byłych więźniów obozu, przedstawiciele lokalnej społeczności Oświęcimia i pracownicy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Centrum Dialogu i Modlitwy, a także była premier Beata Szydło.
 9. Chmielnik uczcił koncertem setne urodziny ostatniego żyjącego Żyda ze sztetla
  Koncertem i wieczorem wspomnień w dawnej synagodze społeczność Chmielnika oraz bardzo liczni goście uczcili setne urodziny Majera Małego – ostatniego żyjącego żydowskiego mieszkańca Chmielnika, zamieszkałego w Izraelu.
 10. Jasna Góra: wspólne kolędowanie zakończyło Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji częstochowskiej
  Koncert chwały i wspólne kolędowanie w Sali Jana Pawła II na Jasnej Górze w wykonaniu zespołu Pastores & Przyjaciele, wieczorem 26 stycznia, zakończyło Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji częstochowskiej.

Dodatkowe informacje