eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Komunikat Metropolity Białostockiego do sobotnich wydarzeń
  Nie do pogodzenia z postawą chrześcijanina, naśladowcy Chrystusa, były akty przemocy i pogardy. Naszym obowiązkiem jest bronienie wartości narzędziami, które zawsze wpisują się w przykazanie miłości bliźniego i szacunek do każdego człowieka – napisał abp Tadeusz Wojda SAC, w komunikacie po wydarzeniach, które miały miejsce w Białymstoku 20 lipca. "Sobotnie wydarzenia pokazały, że wiele jeszcze mamy do zrobienia, aby w naszych sercach zapanował pokój" - wskazał metropolita białostocki.
 2. Kielczanie pożegnali ks. Daniela Jarosińskiego – katechetę kilku pokoleń
  Bp Andrzej Kaleta przewodniczył w Kielcach uroczystościom pogrzebowym śp. ks. Daniela Jarosińskiego, zmarłego w wieku 81 lat, a od ponad 55 lat związanego z parafią św. Wojciecha, katechetę kilku pokoleń, miłośnika literatury. Żegnały go tłumy mieszkańców, w tym dawni uczniowie.
 3. Ogólnopolskie rekolekcje dla diakonów stałych
  Od 1 do 21 lipca w pokamedulskim zespole klasztornym w Wigrach w diecezji ełckiej odbyły się rekolekcje dla diakonów stałych posługujących w Kościele w Polsce. Obecnie w 8 diecezjach posługuje 31 diakonów stałych. Były to już szóste rekolekcje organizowane dla tego środowiska, a jednym z ważnych tematów była obecność żony w powołaniu i misji diakona stałego. Połowa diakonów uczestniczyła w rekolekcjach wraz z małżonkami.
 4. Franciszek napisał list do prezydenta Assada
  listPrzebywający w stolicy Syrii prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Peter Kodwo Appiah Turkson w towarzystwie kardynała Mario Zenari, nuncjusza apostolskiego w Syrii, i podsekretarza wspomnianej dykasterii, o. Nicola Riccardi OFM przekazał dziś prezydentowi Syrii Baszszarowi Hafizowi al-Asadowi list skierowany do niego przez Ojca Świętego.
 5. Bp Nitkiewicz nagrodzony statuetką „Bądź jak Ojciec Mateusz”
  Statuetką „Bądź jak Ojciec Mateusz” za dziesięcioletni wkład w działalność prewencyjną na rzecz bezpieczeństwa nagrodzony został bp Krzysztof Nitkiewicz przez komendanta powiatowego policji podczas święta Policji Państwowej 22 lipca w Sandomierzu.
 6. Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych w Dąbrowicy
  W „Domu Spotkania” w Dąbrowicy trwają wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby uczestniczyć w wakacjach przepełnionych Bogiem, modlitwą i opieką wolontariuszy. W ten wyjątkowy czas wolontariusze, jaki księża (alumni Seminarium Duchownego w Lublinie) oraz rehabilitanci, łącznie ok. 20 osób, całkowicie bezinteresownie otacza opieką 60 osób niepełnosprawnych, dla których niekiedy jest to […]
 7. Miasteczko Modlitewne przy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny
  W sobotę rozpoczyna się tegoroczna edycja Miasteczko Modlitewnego - wakacyjnej propozycja dla młodzieży, która odbywa się przy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 27 lipca - 2 sierpnia zaproszeni są młodzi z całej Polski. Miasteczko to jedna z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Upamiętnia ona postać bł. Karoliny, która zginęła w 1914 r. z rąk rosyjskiego żołnierza broniąc swojej godności.
 8. Przemoc w Mali powodem nadzwyczajnego zebrania biskupów
  Konferencja Biskupów Mali w zachodniej Afryce obradowała w Bamako, aby wspólnie omówić trudną sytuację w kraju oraz opowiedzieć się na rzecz pokoju. Według informacji portalu Maliweb na spotkanie został też zaproszony minister ds. religii i kultury Thierno Amadou Oumar Hass Diallo.
 9. Nowe życie w nowym domu – Caritas Polska dla ukraińskich rodzin
  – Oczy się boją, ale ręce robią – mówią uciekinierzy ze wschodu Ukrainy, którzy układając swoje życie od nowa znaleźli wsparcie u Caritas Ukraina i Caritas Polska. Ich pełne emocji historii pokazuje otwarta 8 lipca 2019 r. w Kołomyi specjalna wystawa fotograficzna „Nadzieja. Rodzina. Wspólnota”, która przybliża odwiedzających losy osób wewnętrznie przesiedlonych 14-letnia Darina wraz […]
 10. Quiz o św. Janie Pawle II – wygraj pielgrzymkę do Rzymu
  Jan Paweł II - obraz beatyfikacyjnyW którym mieście Jan Paweł II przeprowadził „powtórkę z geografii”? Jakiego regionu Polski ona dotyczyła? Między innymi na takie pytania mogą odpowiedzieć dzieci ze szkół podstawowych. Quiz o św. Janie Pawle II przygotowało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z Nowego Sącza. Można wygrać pielgrzymkę do Rzymu.

Dodatkowe informacje