eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Abp Głódź: człowiek ma zapobiegać niszczeniu i zagrożeniom dzieła Stworzenia
  Człowiek powinien wspomagać dzieło Stworzenia. Chronić je. Otaczać troską. Zapobiegać jego umniejszaniu, niszczeniu, degradacji, wielorakim zagrożeniom - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź w homilii wygłoszonej na Mszy w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, celebrowanej z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy, otwarcia sympozjum „Oblicza ekologii” i odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. prof. dr. hab. Jana Szyszko. Przestrzegł również przed ideologią ekologizmu.
 2. Kęty: klaryska w drodze na ołtarze – Matka Maria Łempicka
  W 102. rocznicę śmierci służebnicy Bożej Matki Marii Łempickiej modlono się 24 stycznia w sanktuarium Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kętach na Podbeskidziu. Podczas liturgii, której przewodniczył ks. Marcin Wróbel z parafii św. Jerzego w Cieszynie, poświęcony został nowy obraz fundatorki kęckiego klasztoru i kościoła pw. Trójcy Świętej.
 3. Bp Kamiński do PZC: Poprzez służbę innym skutecznie ewangelizujecie ten świat
  Poprzez służbę innym skutecznie ewangelizujecie ten świat. Niech starcza wam sił, wyobraźni, gorącego serca i pokoju – życzył wolontariuszom bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski spotkał się w auli kurialnej z członkami Parafialnych Zespołów Caritas z całej diecezji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. Liturgię koncelebrował wraz biskupem dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Kamil Chojnacki.
 4. Kraków: pierwsza wizyta biskupa w centrum muzułmańskim
  Bp Damian Muskus OFM odwiedził społeczność muzułmańską w Krakowie. – - Chciałbym, aby łączyło nas umiłowanie dobra, abyśmy dawali wspólne świadectwo porozumienia mimo różnic, świadectwo otwarcia i zaangażowania w dialog, który prowadzi do solidarnego budowania pokoju – mówił hierarcha.
 5. Łódź: spotkanie ewangelizacyjne „Jezus Uzdrawia”
  - My nie wychodzimy do świata, żeby mu powiedzieć, że jest podły. Wychodzimy do świata, żeby mu powiedzieć: Bóg cię kocha, i żeby mu pokazać, że Bóg kocha cię przeze mnie ! Nie ma innej ewangelizacji! – mówił abp Ryś podczas spotkania eewangelizacyjnego „Jezus Uzdrawai”, które już po raz kolejny odbyło się w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Organizatorem spotkania jest o. Łukasz Prausa, pallotyn, wraz ze wspólnotą Siewcy Miłosierdzia, działającą przy Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi.
 6. Bielsko-Biała: kościelni stypendyści są otwartą księgą Ewangelii
  „Jesteście otwartą księgą Ewangelii” – zaapelował do młodych ludzi duszpasterz kościelnych stypendystów w diecezji bielsko-żywieckiej ks. Włodzimierz Caputa. Stypendyści Fundacji „Światło Nadziei” i „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (FDNT) uczestniczyli 25 stycznia w spotkaniu opłatkowym. Nie zabrakło okazji do modlitwy, kolędowania i życzeń. Na spotkaniu w bielskiej kurii biskupiej obecni byli także rodzice, rodzeństwo i dziadkowie młodych ludzi z obu fundacji, kapłani zaangażowani w formację młodych stypendystów oraz członkowie rad fundacji. W kurialnej kaplicy odbyła się liturgia, której przewodniczył diecezjalny koordynator fundacji ks. Wiesław Płonka.
 7. Płock: zakończyły się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
  W Płocku zakończyły się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). Podczas Eucharystii i nabożeństw modlili się wspólnie duchowni i wierni czterech płockich Kościołów chrześcijańskich: - Dzieli nas niemało, ale nade wszystko łączy ten sam, „niepodzielony” przecież Chrystus, który każe nam przeprawiać się „na drugą stronę”, na drugi brzeg i o Nim wspólnie świadczyć – głosił biskup płocki Piotr Libera.
 8. Miechów: diecezjalny zlot kolędników misyjnych z udziałem bp. Piotrowskiego – byłego misjonarza
  Grupy kolędników misyjnych z kilkudziesięciu parafii diecezji kieleckiej uczestniczyły dzisiaj w diecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych w sanktuarium Grobu Bożego, z udziałem misjonarza z Peru, delegatów Papieskich Dzieł Misyjnych oraz bp. Jana Piotrowskiego – byłego misjonarza w Ameryce Południowej.
 9. Święty Krzyż: oblaci świętowali 204. rocznicę powstania swojego zakonu
  Oblaci wraz z pracownikami i podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej świętowali 204. rocznicę powstania Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Uroczystość odbyła się w liturgiczne święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła, 25 stycznia w sanktuarium na Świętym Krzyżu.
 10. Bp Turzyński zachęca włączenie się w Niedzielę Słowa Bożego
  W świecie, w którym nie ma stałych punktów odniesienia, warto poznawać Biblię - powiedział bp Piotr Turzyński w związku z ogłoszoną przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego, która będzie obchodzona w tym roku po raz pierwszy 26 stycznia.

Dodatkowe informacje