• Łk 19,41-44Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.

Marsz "Holly Wins" - szczegóły

marsz świętych

Serdecznie zapraszamy dnia 31 października br. do uczestnictwa w procesji ku czci Wszystkich Świętych.
Inicjatywa ta od kilku lat spotyka się z żywym przyjęciem w różnych miastach naszego kraju. Po raz pierwszy także w naszym mieście pragniemy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy.
Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Niech Marsz Świętych stanie się manifestacją rodzinnej radości, zgody i jedności. Będzie to także okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w szczególnym czasie, jakim jest rozpoczęty ROK WIARY.
W czasie procesji będą niesione relikwie świętych. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty.
Program marszu przedstawia się następująco:

17.30 zbiórka w gostyńskiej Farze i wymarsz w stronę Świętej Góry

Po drodze przystanek na cmentarzu parafialnym i modlitwa do wszystkich świętych

18.30 Różaniec w Bazylice na Świętej Górze

19.00 Msza św. z nowenną do MBNP

W tym roku w znakach relikwii pójdą z nami:

Newman

Bojanowski

Kostka

JP II

Nereusz

Faustyna

Dodatkowe informacje