• Mt 11,25-27W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Marsz "Holly Wins" - szczegóły

marsz świętych

Serdecznie zapraszamy dnia 31 października br. do uczestnictwa w procesji ku czci Wszystkich Świętych.
Inicjatywa ta od kilku lat spotyka się z żywym przyjęciem w różnych miastach naszego kraju. Po raz pierwszy także w naszym mieście pragniemy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy.
Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Niech Marsz Świętych stanie się manifestacją rodzinnej radości, zgody i jedności. Będzie to także okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w szczególnym czasie, jakim jest rozpoczęty ROK WIARY.
W czasie procesji będą niesione relikwie świętych. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty.
Program marszu przedstawia się następująco:

17.30 zbiórka w gostyńskiej Farze i wymarsz w stronę Świętej Góry

Po drodze przystanek na cmentarzu parafialnym i modlitwa do wszystkich świętych

18.30 Różaniec w Bazylice na Świętej Górze

19.00 Msza św. z nowenną do MBNP

W tym roku w znakach relikwii pójdą z nami:

Newman

Bojanowski

Kostka

JP II

Nereusz

Faustyna

Dodatkowe informacje