• Łk 10,1-9Następnie wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.

Marsz "Holly Wins" - szczegóły

marsz świętych

Serdecznie zapraszamy dnia 31 października br. do uczestnictwa w procesji ku czci Wszystkich Świętych.
Inicjatywa ta od kilku lat spotyka się z żywym przyjęciem w różnych miastach naszego kraju. Po raz pierwszy także w naszym mieście pragniemy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy.
Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Niech Marsz Świętych stanie się manifestacją rodzinnej radości, zgody i jedności. Będzie to także okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w szczególnym czasie, jakim jest rozpoczęty ROK WIARY.
W czasie procesji będą niesione relikwie świętych. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty.
Program marszu przedstawia się następująco:

17.30 zbiórka w gostyńskiej Farze i wymarsz w stronę Świętej Góry

Po drodze przystanek na cmentarzu parafialnym i modlitwa do wszystkich świętych

18.30 Różaniec w Bazylice na Świętej Górze

19.00 Msza św. z nowenną do MBNP

W tym roku w znakach relikwii pójdą z nami:

Newman

Bojanowski

Kostka

JP II

Nereusz

Faustyna

Dodatkowe informacje