Grupy duszpasterskie

2020-07-12 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.07.2020 

 1. Dzisiaj na mszy  św. o 12.30 kolejna  klasa  dzieci w liczbie 10 osób  przystąpi do I Komunii św.  Łącznie przystąpiło już 105 dzieci.

 2. W  lipcu i sierpniu wypada w dni powszednie msza św. o 6.30, a w niedziele o 15.oo.

 3. Biuro parafialne podczas wakacji czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-13.00 i 17.oo-18.oo.

 4. W poniedziałek 13 lipca w Dzień Fatimski. Po mszy św. o 18.30 wyruszy procesja na Świętą Górę.

 5. W czwartek NMP z Góry Karmel. Po mszach św. można  przyjąć szkaplerz.

 6. W przyszłą niedzielę 19 lipca w naszej parafii odpust św. Małgorzaty. Suma odpustowa o 12.30, którą odprawi ks. proboszcz ze Świętej Góry ks. Dariusz Dąbrowski. Po mszy św. procesja wokół kościoła.

 7. Na ołtarzy Miłosierdzia Bożego jest postawiona odnowiona figura św. Małgorzaty, która stała na zewnątrz kościoła. Odnowienie figury sponsorowało Towarzystwo Miłośników Fary Gostyńskiej. Za tydzień podczas odpustu będzie poświęcona i umieszczona na cokole w Kaplicy św. Anny.

 8. Za tydzień młodzież z duszpasterstwa „Źródło” będzie rozprowadzała cukierki krówki z wizerunkiem św. Małgorzaty z odnowionej figury.

 9. Katecheza przedmałżeńska, czyli tzw. kurs przedmałżeński w naszej parafii od 20 – 25 lipca o godz. 19.oo.

 10. W dniach 14 – 23 sierpnia organizujemy półkolonie dla młodzieży i starszych dzieci. W programie m.in. wyjazd jednodniowy na Śnieżkę, do Suntago (czyt. Santago) – największego Parku Wodnego w Europie, znajdującego się pomiędzy Łodzią, a Warszawą oraz spływ kajakowy po Baryczy. A także inne atrakcje i wyjazdy. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się do duszpasterstwa młodzieżowego „Źródło”. Spotkania co piątek o godz. 19.oo w domu katechetycznym.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimiera Wojciechowska i Helena Sowińska – obie z os. 700-lecia; Kazimiera Żurawka z ul. Jana Pawła II; Zbigniew Klinowski z Otówka; Stefan Tatarka z ul. Przemysława II. Wieczny odpoczynek … .

 12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w dzisiejszą drugą niedziele miesiąca. W ostatnim czasie wymieniono kolejne okna w domu katechetycznym.

 13. „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje