Bal Karnawałowy Rodziny Bł. E. Bojanowskiego

22.lutego, w domu katechetycznym odbył się bal karnawałowy dla osób starszych i samotnych. Zorganizowany został przez Rodzinę bł. Edmunda. Wspólną zabawę poprowadzili członkowie wspólnoty Miriam. Dziękujemy pani Sylwii i Panu Grzegorzowi za animację muzyczną i przygotowane zabawy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę, również Siostrom Służebniczkom i ks. Amadeuszowi.

 

Z wielką wiarą , nadzieją i miłością do Boga i bliźnich weszliśmy w Nowy Rok 2020.

Z wielką wiarą , nadzieją i miłością do Boga i bliźnich weszliśmy w Nowy Rok 2020.

Z okazji minionych Świąt Bożego Narodzenia (2019 roku ),członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego przygotowali spotkanie wigilijne dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Gostyniu.

Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu grupy Caritas przy parafii farnej.

Dla pacjentów przygotowano skromny poczęstunek oraz 45 paczek ze słodyczami. Osobom będącym członkami Rodziny Edmundowej towarzyszył kapłan, który poprowadził modlitwę oraz siostra służebniczka , która grą na gitarze uświetniła wspólne kolędowanie.

Nasza radość była tym większa, że personel placówki nie pozostał obojętny i ochoczo włączył się w śpiewanie kolęd.

Można było zauważyć, że w oczach pacjentów zasiadających przy wspólnym stole, zabłysła iskierka nadziei oraz spłynęła łza po policzku , że ktoś o nich pamięta. Chorych ,których stan zdrowia zmusił do pozostania w łózkach ,otoczyliśmy szczerą modlitwą.

Jako członkowie Rodziny bł. Edmunda staramy się kroczyć Jego śladami, a liczy się dla nas miłość ,która nas wszystkich jednoczy.

       Członkini Rodziny bł. Edmunda

 

 

Anioł i Św. Mikołaj lekami przeciwbólowymi

Anioł i św. Mikołaj lekami przeciwbólowymi

Z okazji minionych Świąt Bożego Narodzenia (2019 roku ),członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego przygotowali paczki zawierające : słodycze, kolorowanki, kredki, długopisy, obrazki itp., dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego gostyńskiego szpitala.

Odniosłam wrażenie, że  w czasie naszego ,krótkiego spotkania panowała niepowtarzalna atmosfera.

Trudno opisać zdziwienie i zachwyt , malujące się na tych małych twarzyczkach na widok Anioła z gitarą oraz Św. Mikołaja.

Dzieci czuły się bezpiecznie  w objęciach swoich bliskich(mamusie, tatusiowie, czy babcie ).

W blasku rozświetlonej i ubranej choinki prawie z zapartym tchem słuchały pięknych kolęd w wykonaniu członków Rodziny Edmundowej.

Doskonale wiemy, że ten „serdecznie dobry człowiek”, którego wspominamy, szczególnie umiłował dzieci, biednych, chorych i zawsze otaczał ich Swoją modlitwą i opieką.

Może chwile poświęcone tym chorym dzieciom ,na długo pozostaną w  ich pamięci, a szpital nie będzie kojarzył się tylko z bólem, chorobą i zastrzykami.

W cichości serca otoczyliśmy wszystkich chorych, ich bliskich oraz personel szczerą modlitwą, która pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

                                                                                Członkini Rodziny bł. Edmunda

Podkategorie

Dodatkowe informacje