Misyjny Dzień Dziecka

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Opiekunami i Rodzicami do wzięcia udziału w Misyjnym Dniu Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 5 stycznia 2013 r. w parafii pw. św. Kazimierza w Lesznie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka. Następnie uczestnicy przejdą do miejscowej szkoły podstawowej na poczęstunek. Kolejnymi punktami programu będą: jasełka misyjne przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej z Ruchocic, prezentacja grup kolędniczych oraz wspólne kolędowanie i zabawa.
W trakcie spotkania będzie możliwość wzięcia udziału w misyjnej zabawie fantowej (cena losów: 5 zł), z której dochód będzie przeznaczony na pomoc w realizacji Projektu dla Pucallpa-Peru.
Siostry Misjonarki Kapucynki posługują od roku w Pucallpa, w strefie dżungli peruwiańskiej, gdzie ludzie są bardzo ubodzy i brakuje im wszystkiego. Z tej racji Siostry Misjonarki proszą o pomoc, aby mogły zorganizować stołówkę dla dzieci i umożliwić im choć jeden posiłek dziennie. Poza tym pragną zaoferować im edukację całościową: ludzką i chrześcijańską, do czego potrzebne jest zaopatrzenie w podstawowe materiały dydaktyczne, na co w tej chwili nie mają środków. Proszą również o pomoc w zorganizowaniu apteczki szkolnej.

Zakończenie spotkania przewidziane jest około godz.14.00.

Dodatkowe informacje