Niedziela Palmowa

Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w Niedzielę Palmową, 20 marca, podczas każdej Mszy Św. były święcone przyniesione palmy. Msza Św. o godz. 11.00 rozpoczęła się procesją z palmami, w której wzięli udział wszyscy nasi Duszpasterze, ks. diakon Bogdan, asysta liturgiczna oraz spora grupa najmłodszych parafian z pięknie przystrojonymi gałązkami palmowymi w ręku.

Holy Wins - 2015

W przeddzień Wszystkich Świętych licznie zgromadzona młodzież i dzieci – poprzebierani w większości za świętych – zgromadzili się we farze, aby po krótkim wstępie i rozdaniu przedstawicielom relikwii świętych, udać się w radosnym i kolorowym pochodzie na Święta Górę, rozpoczynając w ten sposób tegoroczny marsz „Holy Wins” – Święty zwycięża! Przy bramie cmentarza uczestnicy odmówili Litanię do Wszystkich Świętych. Po dotarciu do bazyliki, rozpoczęła się  koncelebrowana Msza Święta. Po jej zakończeniu można było osobiście uczcić przyniesione relikwie świętych, które na co dzień znajdują się w naszych gostyńskich kościołach, a młodzieżowy zespół muzyczny poprowadził dalszą część radosnego spotkania.

Zdjęcia w zakładce GALERIA

Rozesłanie” kolędników misyjnych

W niedzielę, 04 stycznia 2015 r.  na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.00 miało miejsce „rozesłanie” kolędników misyjnych, którzy po południu kolędowali na ulicy Nad Kanią. Wcześniej, w trakcie Mszy Św., kazanie do dzieci wygłosił nasz ks. Proboszcz.

Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Ofiary pieniężne są przeznaczane na realizację projektów, służących bezpośrednio najmłodszym w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii, i na Ukrainie. W tym roku szczególnie zwracamy się z pomocą dzieciom w Indiach. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności.

 

Mikołaj dla dzieci

We wtorek, 9 grudnia 2014 r. dzieci zgromadzone na roratach o godz. 17.00 w naszej farze, były świadkami odwiedzin św. Mikołaja. W tym roku – jak sam powiedział – jego odwiedziny były trochę opóźnione z powodu braku śniegu. Ta przeszkoda uniemożliwiła mu przybycie z prezentami na czas. Jednakże w końcu dotarł, i wszystkie zgromadzone we farze (grzeczne) dzieci otrzymały od świętego Mikołaja mały upominek… Na dowód tego, publikujemy poniżej fotorelację z tego wydarzenia.

 

Więcej artykułów…

  1. Drogi Krzyżowej dla dzieci

Podkategorie

Dodatkowe informacje