Symbole ŚDM w Gostyniu

 W 1984 św. Jan Paweł II poświęcił Krzyż Światowych Dni Młodzieży. Od tego momentu krzyż ten wędruje w rożne miejsca świata, by wokół siebie zgromadzić  młodych, którzy Chrystusa chcą uczynić Mistrzem swojego życia. Nie inaczej będzie w Krakowie w 2016r. To właśnie tam, zgromadzą się młodzi  chrześcijanie z całego świata, by wspólnie dzielić się radością wiary.

To wielkie  wydarzenie, ma nowo obudzić entuzjazm wiary wśród wielu młodych, którzy często, w coraz bardziej zlaicyzowanym społeczeństwie, być może sami przeżywają rozterki swej wiary. Okazją do pobudzenia młodych, niewątpliwie jest peregrynacja Krzyża ŚDM, która w diecezji poznańskiej rozpoczęła się w katedrze poznańskiej 14.04.2014r. Od tego momentu, Krzyż Światowych Dni Młodzieży, wraz z towarzyszącą mu Ikoną Salus Populi Romani, wędruje po parafiach Archidiecezji Poznańskiej.

03.05.2014r. w uroczystość NMP Królowej Polski, symbole ŚDM, zawitały na ziemi gostyńskiej. Z tej okazji DM Źródło, przygotowała oprawę liturgiczną Mszy Świętej, która rozpoczęła się o godz. 11.00
 w Sanktuarium Świętogórskim. Po Eucharystii, można było uczcić Krzyż ŚDM, a następnie rozpoczęła się Droga Światła, w czasie której, młodzież niosła Krzyż, rozważając wydarzenia, które miały miejsce po śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Po ukończonej procesji o godz. 14.00, symbole  ŚDM,  trafiły do specjalnie przygotowanego samochodu i wyruszyły w dalszą podróż…

06.09.2015r. do parafii farnej przybędzie kopia Krzyża ŚDM.  Będzie to dalszy etap przygotowań do ŚDM w Polsce. Wierzę, że wielu młodych z naszej parafii, zaangażuje się i w to wydarzenie -  by w gronie swoich rówieśników, którzy przybędą z całego świata do Krakowa -  bardziej jeszcze mogli doświadczyć radości wiary.

Ks. Marcin Lewandowski

 

Dodatkowe informacje