Archidiecezjalna Pielgrzymka LSO

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej organizuje IV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów. Odbędzie się ona w sobotę 16 czerwca br. Miejscem, do którego zapraszamy  jest Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu, przeżywające obecnie Rok Jubileuszowy. Myśl przewodnią tegorocznej pielgrzymki wyraża jej temat Powołani do służby w Kościele.  

 

Program pielgrzymki:

 

9.00 - 10.00 – Zgłoszenia grup pielgrzymkowych w punktach rejestracyjnych (dwa stanowiska usytuowane przed bazyliką).

10.00 – Zawiązanie wspólnoty. Słowo powitania.

10.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź.

10.45 – Przygotowanie do Mszy św. (śpiew)

11.00 – MSZA ŚW.  koncelebrowana – przewodniczy bp Grzegorz Balcerek

12.30 – 13.20 – posiłek (organizatorzy zapewniają jednodaniowy obiad)

13.30–14.15 – spotkania w 9-u grupach: prezesi Kół Ministrantów, studenci i młodzież ponad licealna, szkoła średnia, III kl. gimnazjum, II kl. gimnazjum, I kl. gimnazjum, kl. VI, kl. V, kl. IV i młodsi.

14.30 – Modlitwa w ciągu dnia. Akt oddania Matce Bożej. Błogosławieństwo.

15.00 – Rozesłanie  

 

Pozostałe informacje:

 

1) Po zgłoszeniu grupy pielgrzymkowej w punkcie rejestracyjnym będą do odebrania pakiety pielgrzyma w cenie 10 zł (talon na obiad, Modlitwa w ciągu dnia, pieśni na Mszę św. i teksty czytań z liturgii słowa)

2) Ministranci uczestniczą we Mszy św. w strojach liturgicznych

3) Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki można  uzyskać pod adresem: www.dslap.archpoznan.org.pl lub pocztą elektroniczną na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 601- 081- 565

Dodatkowe informacje