Ustanowienie lektorów

W niedzielę, 12 maja 2019 r. podczas Mszy Św. o godz. 11.00 dziekan gostyński ks.Grzegorz Robaczyk ustanowił do pełnienia posługi lektora kilkunastu chłopców z naszej parafii i okolic, którzy ukończyli wcześniej przewidziany dla nich kurs lektorski. Życzył im, aby Słowo, które będą czytać podczas zgromadzeń liturgicznych, wprowadzali także realnie w swoje życie.

Boże wszechmogący, który przyjąłeś nas do służby lektora, błogosław nam, abyśmy wyraźnie czytali słowa Pisma świętego i życiem naszym świadczyli o tym, co ustami czytamy. Amen. /z modlitwy lektora/

Galeria zdjęć <<<kliknij>>>

Ministranci klas VII przyjęli alby

Dzisiaj o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza prałata Artura Przybyła, podczas której ministranci z klas VII szkoły podstawowej przyjęli alby. To ich pierwszy krok w drodze do bycia lektorem. Naszym ministrantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

Nowi ministranci - 2017r.

W niedzielę, 2 kwietnia 2017 podczas Mszy Św. o godz. 11.00 opiekun naszych ministrantów, ks. Piotr, przyjął do Służby Ołtarza grupę nowych ministrantów. Po złożeniu ślubowania i poświęceniu komży, otrzymali oni prawo do pełnej posługi przy ołtarzu. Gratulujemy – wszystkim Szczęść Boże!

Podkategorie

Dodatkowe informacje