Mecz ministrantów młodszych

Ministranci młodsi po zbiórce grali w piłkę na orliku przy ulicy Lipowej

Galeria zdjęć

4. Forum Służby Liturgicznej

Od piątku 30 sierpnia do niedzieli 1 września br. w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, ul. Wieżowa 2/4, odbędzie się IV Forum Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej. Celem forum jest wymiana myśli i podejmowanie dyskusji na tematy związane z pogłębieniem świadomości potrzeby żywego udziału w życiu Kościoła. Tegorocznemu Forum towarzyszy temat: Służba Liturgiczna w nowej ewangelizacji. Temu będą służyły także wykłady podejmujące powyższe zagadnienia; ponadto spotkania w grupach oraz przede wszystkim codzienne przygotowanie, sprawowanie i przeżywanie Eucharystii.
Podczas forum konferencje poprowadzą zaproszeni Goście.

Czytaj więcej...

Piąta Pielgrzymka Ministrantów 2013

Przypominamy o V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Gniezna w sobotę 8 czerwca 2013 r. W przeżywany Wiary służba liturgiczna pielgrzymuje do grobu św. Wojciecha, by tam ożywić gorliwość i zapał apostolski. Temat tegorocznej pielgrzymki wyznacza jej hasło: „Jesteście synami i dziedzicami’’.

Czytaj więcej...

Dzien Lektora AP

W sobotę 9 marca br. w Poznaniu będzie miał miejsce IV Dzień Lektora Archidiecezji Poznańskiej. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 11.00w Poznańskiej Katedrze.

Na program Dnia Lektora składają się

  • Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa połączona z ustanowieniem nowych lektorów, psałterzystów i kantorów oraz odnowieniem przyrzeczeń lektorskich przez już pobłogosławionych lektorów

  • posiłek (Wydział Teologiczny, budynek A)

  • spotkanie formacyjne

  • zajęcia warsztatowe

Zakończenie około godz. 15.00.

Prosimy, aby lektorzy zabrali ze sobą alby i w nich uczestniczyli we Mszy św. oraz przywieźli swoje legitymacje lektorskie.

Podkategorie

Dodatkowe informacje