Pasowanie kandydatów na ministrantów

W dniu 25.10.2015 r na mszy świętej o godzinie 11 odbyło się uroczyste pasowanie kandydatów na ministrantów.

Opłatek ministrantów

 Również w Uroczystość Trzech Króli, w godzinach popołudniowych, w salce domu katechetycznego odbyło się spotkanie opłatkowe ministrantów i ich rodzin.

Uczestnicy składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia i dzielili się opłatkiem. Spotkaniu przewodniczył opiekun ministrantów ks. Mateusz.

Nowi ministranci

W Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, 23 listopada, podczas Mszy Św. o godz. 11.00 ks. Mateusz uroczyście przyjął do grona ministrantów czterech chłopców, a jednego do grona kandydatów. Nowi ministranci będą mogli od dziś w pełni czynnie uczestniczyć w posłudze ołtarza. Szczęść im Boże!

Nowy lektor w naszej parafii

W niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku, podczas Mszy Świętej o godzinie 9:30 Szymon Jakubowski, jeden z ministrantów został wprowadzony w posługę lektora.

Lektor, z j. łacińskiego- lego, legere- czytam, to w liturgii ten, który czyta przewidziane w niej teksty Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii. Lektor to ministrant Słowa Bożego. To ważna posługa w Kościele. Wiąże się nie tylko z przekazywaniem i odczytywaniem Pisma Świętego, ale też z postawą apostolstwa wśród wiernych, do których się zwraca. Jest wielkim zobowiązaniem do życia Słowem Bożym na co dzień.

Podkategorie

Dodatkowe informacje