Grupy duszpasterskie

Koncert Papieski 2020

Koncert Papieski transmitowany jest na stronie parafialnej na facebook'u od godz. 19:45.

Link do koncertu

>>> kliknij tutaj <<<

2020-07-12 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.07.2020 

 1. Dzisiaj na mszy  św. o 12.30 kolejna  klasa  dzieci w liczbie 10 osób  przystąpi do I Komunii św.  Łącznie przystąpiło już 105 dzieci.

 2. W  lipcu i sierpniu wypada w dni powszednie msza św. o 6.30, a w niedziele o 15.oo.

 3. Biuro parafialne podczas wakacji czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-13.00 i 17.oo-18.oo.

 4. W poniedziałek 13 lipca w Dzień Fatimski. Po mszy św. o 18.30 wyruszy procesja na Świętą Górę.

 5. W czwartek NMP z Góry Karmel. Po mszach św. można  przyjąć szkaplerz.

 6. W przyszłą niedzielę 19 lipca w naszej parafii odpust św. Małgorzaty. Suma odpustowa o 12.30, którą odprawi ks. proboszcz ze Świętej Góry ks. Dariusz Dąbrowski. Po mszy św. procesja wokół kościoła.

 7. Na ołtarzy Miłosierdzia Bożego jest postawiona odnowiona figura św. Małgorzaty, która stała na zewnątrz kościoła. Odnowienie figury sponsorowało Towarzystwo Miłośników Fary Gostyńskiej. Za tydzień podczas odpustu będzie poświęcona i umieszczona na cokole w Kaplicy św. Anny.

 8. Za tydzień młodzież z duszpasterstwa „Źródło” będzie rozprowadzała cukierki krówki z wizerunkiem św. Małgorzaty z odnowionej figury.

 9. Katecheza przedmałżeńska, czyli tzw. kurs przedmałżeński w naszej parafii od 20 – 25 lipca o godz. 19.oo.

 10. W dniach 14 – 23 sierpnia organizujemy półkolonie dla młodzieży i starszych dzieci. W programie m.in. wyjazd jednodniowy na Śnieżkę, do Suntago (czyt. Santago) – największego Parku Wodnego w Europie, znajdującego się pomiędzy Łodzią, a Warszawą oraz spływ kajakowy po Baryczy. A także inne atrakcje i wyjazdy. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się do duszpasterstwa młodzieżowego „Źródło”. Spotkania co piątek o godz. 19.oo w domu katechetycznym.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimiera Wojciechowska i Helena Sowińska – obie z os. 700-lecia; Kazimiera Żurawka z ul. Jana Pawła II; Zbigniew Klinowski z Otówka; Stefan Tatarka z ul. Przemysława II. Wieczny odpoczynek … .

 12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w dzisiejszą drugą niedziele miesiąca. W ostatnim czasie wymieniono kolejne okna w domu katechetycznym.

 13. „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.

2020-04-19 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.04.2020 

 1. Msze św. w niedziele i dni powszednie w kościele i kaplicy szpitalnej  bez zmian.

 2. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy  od obowiązku niedzielnej mszy św. do ustania epidemii.

 3. Od poniedziałku 20 kwietnia na mszach św. może przebywać więcej osób niż 5, czyli u nas ok. 60.  Nadmiar osób może stać na dworze w odpowiedniej odległości od siebie.

 4. Od poniedziałku 20 kwietnia zostanie otwarty cmentarz. Cmentarz podlega takim samym prawom jak tereny zielone, skwery, parki i lasy. Dlatego też w związku z udostępnieniem  tych terenów ogółowi ludzi, otwarty zostaje także cmentarz. Na cmentarzu nosimy maseczki.

 5. W tygodniu czcimy: w czwartek 23 kwietnia św. Wojciecha – patrona Polski, w sobotę 25 kwietnia św. Marka Ewangelistę.

 6. W ostatnim czasie zmarł śp. Roman Marcinkowski z ul. Polnej. Wieczny odpoczynek … .

2019-12-29 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.12. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.oo błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Rodzice przynoszą świecę chrzcielną.

2. W „Sylwester” 31 grudnia po mszy wieczornej o godz. 18.30 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

3. W Nowy Rok 1 stycznia msze św. jak w niedzielę, tylko wypada msza św. o godz. 6.30. W Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.oo dla wszystkich, czyli także dzieci.

5. W czwartek Godzina Święta o 18.oo.

6. W piątek dodatkowa msza św. dla dzieci o 17.oo.

7. W sobotę po mszy św. o 8.oo różaniec i rozważanie maryjne.

8. W sobotę 4 stycznia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę 5 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 16.oo w domu katechetycznym. Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd, dlatego prosimy o przyniesienie śpiewników.

10. W dniu 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego wyruszy Orszak Trzech Króli po mszy o godz. 11.oo z Fary na Rynek i potem na Świętą Górę. Prosimy o przygotowywanie strojów; pasterzy, aniołów, mędrców i innych biblijnych postaci i zachęcamy do wzięcia udziału całymi rodzinami w tym ulicznym przedstawieniu i świadectwie wiary.

11. Na kolędę prosimy, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z religii, a młodzież szkół ponadpodstawowych, także ostatnie świadectwo szkolne lub ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

12. W minionym tygodniu zmarł śp.: Jan Urbański z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek …

Podkategorie

Dodatkowe informacje