Grupy duszpasterskie

2019-12-29 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.12. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.oo błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Rodzice przynoszą świecę chrzcielną.

2. W „Sylwester” 31 grudnia po mszy wieczornej o godz. 18.30 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

3. W Nowy Rok 1 stycznia msze św. jak w niedzielę, tylko wypada msza św. o godz. 6.30. W Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.oo dla wszystkich, czyli także dzieci.

5. W czwartek Godzina Święta o 18.oo.

6. W piątek dodatkowa msza św. dla dzieci o 17.oo.

7. W sobotę po mszy św. o 8.oo różaniec i rozważanie maryjne.

8. W sobotę 4 stycznia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę 5 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 16.oo w domu katechetycznym. Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd, dlatego prosimy o przyniesienie śpiewników.

10. W dniu 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego wyruszy Orszak Trzech Króli po mszy o godz. 11.oo z Fary na Rynek i potem na Świętą Górę. Prosimy o przygotowywanie strojów; pasterzy, aniołów, mędrców i innych biblijnych postaci i zachęcamy do wzięcia udziału całymi rodzinami w tym ulicznym przedstawieniu i świadectwie wiary.

11. Na kolędę prosimy, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z religii, a młodzież szkół ponadpodstawowych, także ostatnie świadectwo szkolne lub ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

12. W minionym tygodniu zmarł śp.: Jan Urbański z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek …

2019-12-22 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.12. 2019

1. Ostatnie roraty: w kaplicy szpitalnej do wtorku o 6.oo, w kościele parafialnym o 6.30, dla dzieci jutro o 17.oo.

2. W wigilię Bożego Narodzenia rano msze św. jak zwykle.

3. Wieczorem dwie pasterki o 22.oo i 24.oo. W kaplicy szpitalnej pasterka o 24.oo.

4. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia wypada msza św. rano o 6.30 oraz o 15.oo. Pozostałe msze św. bez zmian.

5. W pierwsze święto spotkanie dla dzieci przy żłóbku połączone ze śpiewem kolęd o 14.30.

6. W drugie święto czcimy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne.

8. Ministranci sprzedają sianko na stół wigilijny.

9. Młodzież z duszpasterstwa „ Źródło” rozprowadza wianki na stół wigilijny.

10. Kolędę rozpoczniemy od 28 grudnia od os. 700-Lecia.

11. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za adwentową akcję „Torba dla potrzebujących rodzin”, młodzieży z Duszpasterstwa „Źródło” za pomoc w roznoszeniu darów dla potrzebujących. Dziękujemy także Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec i opłatków na stół wigilijny.

12. W minionym tygodniu zamontowano odnowione zwieńczenie ołtarza św. Anny, przedstawiające Trójcę Przenajświętszą wraz z rzeźbami aniołów. Dalsze prace jeszcze trwają. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w każdą drugą niedzielę miesiąca wspierają prace w parafii, jak również za daninę i wszelkie ofiary indywidualne.

13. W bocznej kruchcie znajdują się książeczki kolędowe, będące vademecum katolika jak przeżywać adwent, wigilię, Boże Narodzenie i kolędę. Prosimy je zabrać do domu, zwłaszcza tam, gdzie w ubiegłym roku nie było kolędy, a będzie w tym roku. Prosimy zabierać jedną książeczkę na rodzinę. Ta książeczka jest pamiątką kolędową, a kapłan podczas wizyty duszpasterskiej może ją podpisać pod życzeniami.

14. „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na styczeń; „Gość Niedzielny” z tekstami modlitw na wigilię; „Mały Przewodnik Katolicki”.

Święto III Maja - 2019

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku, która była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie, a drugą – po amerykańskiej – na świecie. Konstytucja została ustanowiona przez Sejm Czteroletni zwołany w październiku 1788 roku.
Gostyńskie obchody  Święta Narodowego 3 Maja rozpoczęła o godz. 11.00  uroczysta Msza Św. we farze, której przewodniczył jej proboszcz ks. kanonik Grzegorz Robaczyk. Wzięły w niej udział władze samorządowe, poczty sztandarowe, młodzież i licznie przybyli mieszkańcy. Po Mszy Św., w asyście Mażoretek i Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń, zgromadzeni udali się na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Galeria zdjęć <<<kliknij>>>

Odpust parafialny - 2018

W niedzielę, 22 lipca 2018 nasza parafia przeżywała swój doroczny odpust – ku czci patronki, św. Małgorzaty. Koncelebrowanej Mszy Św. -sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Murawski – proboszcz sąsiedniej parafii pw. Ducha Świętego. Natomiast popołudniową porą na terenie parafii – przy  Domu Katechetycznym odbył się festyn parafialny. Pogoda dopisała, kto chciał – mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji. Tradycyjnie więc- było coś dla ciała i dla ducha…

Galeria zdjęć <<<kliknij>>>

Podkategorie

Dodatkowe informacje