Grupy duszpasterskie

2020-04-19 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.04.2020 

  1. Msze św. w niedziele i dni powszednie w kościele i kaplicy szpitalnej  bez zmian.

  2. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy  od obowiązku niedzielnej mszy św. do ustania epidemii.

  3. Od poniedziałku 20 kwietnia na mszach św. może przebywać więcej osób niż 5, czyli u nas ok. 60.  Nadmiar osób może stać na dworze w odpowiedniej odległości od siebie.

  4. Od poniedziałku 20 kwietnia zostanie otwarty cmentarz. Cmentarz podlega takim samym prawom jak tereny zielone, skwery, parki i lasy. Dlatego też w związku z udostępnieniem  tych terenów ogółowi ludzi, otwarty zostaje także cmentarz. Na cmentarzu nosimy maseczki.

  5. W tygodniu czcimy: w czwartek 23 kwietnia św. Wojciecha – patrona Polski, w sobotę 25 kwietnia św. Marka Ewangelistę.

  6. W ostatnim czasie zmarł śp. Roman Marcinkowski z ul. Polnej. Wieczny odpoczynek … .

2019-12-29 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.12. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.oo błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Rodzice przynoszą świecę chrzcielną.

2. W „Sylwester” 31 grudnia po mszy wieczornej o godz. 18.30 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

3. W Nowy Rok 1 stycznia msze św. jak w niedzielę, tylko wypada msza św. o godz. 6.30. W Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.oo dla wszystkich, czyli także dzieci.

5. W czwartek Godzina Święta o 18.oo.

6. W piątek dodatkowa msza św. dla dzieci o 17.oo.

7. W sobotę po mszy św. o 8.oo różaniec i rozważanie maryjne.

8. W sobotę 4 stycznia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę 5 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 16.oo w domu katechetycznym. Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd, dlatego prosimy o przyniesienie śpiewników.

10. W dniu 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego wyruszy Orszak Trzech Króli po mszy o godz. 11.oo z Fary na Rynek i potem na Świętą Górę. Prosimy o przygotowywanie strojów; pasterzy, aniołów, mędrców i innych biblijnych postaci i zachęcamy do wzięcia udziału całymi rodzinami w tym ulicznym przedstawieniu i świadectwie wiary.

11. Na kolędę prosimy, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z religii, a młodzież szkół ponadpodstawowych, także ostatnie świadectwo szkolne lub ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

12. W minionym tygodniu zmarł śp.: Jan Urbański z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek …

2019-12-22 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.12. 2019

1. Ostatnie roraty: w kaplicy szpitalnej do wtorku o 6.oo, w kościele parafialnym o 6.30, dla dzieci jutro o 17.oo.

2. W wigilię Bożego Narodzenia rano msze św. jak zwykle.

3. Wieczorem dwie pasterki o 22.oo i 24.oo. W kaplicy szpitalnej pasterka o 24.oo.

4. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia wypada msza św. rano o 6.30 oraz o 15.oo. Pozostałe msze św. bez zmian.

5. W pierwsze święto spotkanie dla dzieci przy żłóbku połączone ze śpiewem kolęd o 14.30.

6. W drugie święto czcimy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne.

8. Ministranci sprzedają sianko na stół wigilijny.

9. Młodzież z duszpasterstwa „ Źródło” rozprowadza wianki na stół wigilijny.

10. Kolędę rozpoczniemy od 28 grudnia od os. 700-Lecia.

11. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za adwentową akcję „Torba dla potrzebujących rodzin”, młodzieży z Duszpasterstwa „Źródło” za pomoc w roznoszeniu darów dla potrzebujących. Dziękujemy także Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec i opłatków na stół wigilijny.

12. W minionym tygodniu zamontowano odnowione zwieńczenie ołtarza św. Anny, przedstawiające Trójcę Przenajświętszą wraz z rzeźbami aniołów. Dalsze prace jeszcze trwają. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w każdą drugą niedzielę miesiąca wspierają prace w parafii, jak również za daninę i wszelkie ofiary indywidualne.

13. W bocznej kruchcie znajdują się książeczki kolędowe, będące vademecum katolika jak przeżywać adwent, wigilię, Boże Narodzenie i kolędę. Prosimy je zabrać do domu, zwłaszcza tam, gdzie w ubiegłym roku nie było kolędy, a będzie w tym roku. Prosimy zabierać jedną książeczkę na rodzinę. Ta książeczka jest pamiątką kolędową, a kapłan podczas wizyty duszpasterskiej może ją podpisać pod życzeniami.

14. „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na styczeń; „Gość Niedzielny” z tekstami modlitw na wigilię; „Mały Przewodnik Katolicki”.

Święto III Maja - 2019

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku, która była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie, a drugą – po amerykańskiej – na świecie. Konstytucja została ustanowiona przez Sejm Czteroletni zwołany w październiku 1788 roku.
Gostyńskie obchody  Święta Narodowego 3 Maja rozpoczęła o godz. 11.00  uroczysta Msza Św. we farze, której przewodniczył jej proboszcz ks. kanonik Grzegorz Robaczyk. Wzięły w niej udział władze samorządowe, poczty sztandarowe, młodzież i licznie przybyli mieszkańcy. Po Mszy Św., w asyście Mażoretek i Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń, zgromadzeni udali się na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Galeria zdjęć <<<kliknij>>>

Podkategorie

Dodatkowe informacje