Wielkopostna akcja „WORECZEK RYŻU”

http://www.porcjunkula.com/porcjunkula.com/woreczek_ryzu_2015.html

 Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1/3 populacji świata jest niedożywiona, 1/3 głoduje. Porcja 100g ryżu to dla wielu jedyny posiłek w ciągu całego dnia.

 Dlatego Diakonia Charytatywno-Misyjna Wspólnoty Porcjunkula przy klasztorze oo. Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu, już po raz czwarty, zaprasza do wzięcia udziału w akcji "woreczek ryżu dla Kenii". 

 Także nasza parafia pragnie przyłączyć się do tej akcji.

 

 

Na czym ona polega?

Już od piątku do niedzieli po Mszach św. wyłożone będą woreczki ryżu z naklejoną modlitwą za misje. Każdy, kto chce, może zabrać woreczek, składając ofiarę. W domu ten ryż może stać się naszym posiłkiem, a modlitwa odmówiona za misje wspiera naszych misjonarzy.

 Akcja posiada trzy wymiary: 

 1. Postu – w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem.

 2. Jałmużny – pieniądze, które  przeznaczylibyśmy na posiłki składamy jako ofiarę na potrzebujących.

 3.Modlitwy – wspominamy  w modlitwie ubogich, głodnych i cierpiących.

 Zebrane ofiary, zostaną przeznaczone na żywność dla mieszkańców ubogich dzielnic stolicy Kenii - Nairobi, gdzie posługują OO. Franciszkanie z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana.

 Nigdy nie jest za późno, by odpowiedzieć na wezwanie do wielkopostnej jałmużnej, postu i modlitwy. Dzięki temu, że my pościmy, ktoś będzie mógł coś zjeść. Każdy z nas może stać się misjonarzem. W imieniu tych, którym Państwo pomożecie – dziękuję…

Dodatkowe informacje