Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w niedzielę 28 września o godz. 15.00 na gostyńskim rynku zgromadzili się licznie wierni gostyńskiej parafii farnej, aby wziąć czynny udział w odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszych miast. „Czas oddany Bogu za człowieka zagubionego, bezdomnego, pozbawionego pracy i środków do życia, zmienia mroki beznadziei w nadzieję Bożego Miłosierdzia dla nas i świata całego" - podkreślają organizatorzy akcji. "Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę" - dodają.

Pierwsza akcja odbyła się w Łodzi, gdzie ludzie modlili się Koronką na 111 skrzyżowaniach. Później przybywało miejsc, w których tego samego dnia, o tej samej porze, gromadzili się ludzie, aby odmówić tę samą modlitwę. W tym roku modlono się już po raz siódmy.

Do tej pory chęć udziału w akcji zgłosiły grupy z kilkunastu państw i ponad stu polskich miast. W samej Łodzi modlitwa odbyła się na 111 skrzyżowaniach oraz przy pomniku św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta.

Zapewnienie o łączności w modlitwie do Bożego miłosierdzia przesłał w imieniu Papieża do abp. Marka Jędraszewskiego abp Angelo Becciu z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Abp Becciu podziękował metropolicie łódzkiemu za informacje dotyczące inicjatywy "Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata".

W liście do metropolity łódzkiego abp Becciu zapewnia, że Franciszek jednoczy się w modlitwie ze wszystkimi wiernymi, którzy 28 września "będą zwracać się z ufnością do łaskawości Bożej, odpowiadając na zaproszenie samego Chrystusa przekazane przez pośrednictwo św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki".

Dodatkowe informacje