Odpust parafialny - 2016

W niedzielę, 24 lipca, nasza parafia przeżywała swój coroczny odpust. Sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył ks. kanonik Grzegorz Simon, kapelan Sióstr Serafitek w Poznaniu. Licznie przybyli duszpasterze i zakonnicy z okolicznych parafii. Po Mszy Św. koncelebrowanej wierni uczestniczyli w procesji dookoła kościoła. Pierwszą część parafialnej uroczystości zakończyło odśpiewanie hymnu „Boże coś Polskę”. Natomiast druga ich część, rozpoczęła się tradycyjnie na placu przy Domu Katechetycznym od godz. 16.00. W tym roku parafialną „biesiadę” poprowadził zespół ze Śląska. Można było zapoznać się z gwarą śląską, a w przerwie zobaczyć program przygotowany przez specjalistów  dotyczący  zasad zachowania się człowieka w przypadku spotkania się ze zwierzęciem pod tytułem ” Nie daj się psu!”. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, ciepłej grochówki, kiełbasy z grilla oraz kawy i słodkości… Biesiadę zakończył występ naszego parafialnego zespołu ”JAFFA”.

GALERIA ZDJĘĆ <<<kliknij>>>

Dodatkowe informacje