2018-12-30 - Niedziela Świętej Rodziny

1
Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny. Po mszach świętych przedpołudniowych jest możliwość odnowienia ślubów małżeńskich wraz z dziećmi.

2
Także dzisiaj zapraszamy na msze św. o 15.oo  rodziców z dziećmi, które w tym miesiącu obchodzą „roczek”. Po mszy św. błogosławieństwo dzieci.

3
Jutro 31 grudnia zakończenie starego roku. O godz. 18.30 msza św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym.
Jutro 31 grudnia zapraszamy dzieci i dorosłych na śpiew kolęd do kościoła o godz. 14.30. Zabieramy śpiewniczki.

4
W Nowy Rok  1 stycznia wypada msza św. o godz. 6.30. Pozostałe msze od godz. 8.oo jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w Nowy Rok – uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, mamy obowiązek uczestniczyć we mszy św.

5
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (4 stycznia) Spowiedź dla wszystkich od 16.oo. O godz. 17.oo msza św. dla dzieci i młodzieży.
W sobotę 5 stycznia pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.oo różaniec i adoracja fatimska.
W sobotę 5 stycznia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

6
W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy na mszę św. o godz. 11.oo, po niej pierwsza scena w naszej Farze, potem przemarsz na Rynek i dalsze sceny biblijne. A z Rynku Orszak wyruszy na Świętą Górę, gdzie będzie zakończenie. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do przebrania się w jeden z kolorów: niebieski, zielony i czerwony. Wtedy według koloru należymy do orszaku danego króla. Korony będą rozdawane na miejscu, ale można mieć także swoje korony. Wszystkich zapraszamy na to świętowanie.

7
Także w niedzielę 6 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca o godz. 16.oo domu katechetycznym. Zapraszamy ze śpiewnikami.

8
W bieżącym roku odrestaurowaliśmy ambonę, której koszt wyniósł ponad 95 tys. zł. Z tego 20 tys. wpłaciło Towarzystwo Miłośników Fary Gostyńskiej z 1% , z tytułu podatku od osób fizycznych. Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Fary Gostyńskiej i wszystkim ofiarującym 1%. Bóg zapłać.

9
Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę ponadgimnazjalną o ostatnie świadectwo szkolne. Jest to związane w obowiązującym RODO.

10
W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Anna Kluczyk z ul. Parkowej i Edmund Glinkowski z ul. Willowej. Wieczny odpoczynek … .

Dodatkowe informacje