2019-01-01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku pomnożenia wszelkich darów Bożych, czuwania Bożej Opatrzności i opieki Matki Bożej, którą w Jasnogórskiej kopii będziemy gościli w sierpniu br.

2
Pierwszy piątek miesiąca - 4 stycznia. Spowiedź dla wszystkich od 16.oo. O godz. 17.oo msza św. dla dzieci i młodzieży.
W sobotę 5 stycznia pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.oo różaniec i adoracja fatimska.
W sobotę 5 stycznia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

3
W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy na mszę św. o godz. 11.oo, po niej pierwsza scena w naszej Farze, potem przemarsz na Rynek i dalsze sceny biblijne. A z Rynku Orszak wyruszy na Świętą Górę, gdzie będzie zakończenie. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do przebrania się w jeden z kolorów: niebieski, zielony i czerwony. Wtedy według koloru należymy do orszaku danego króla. Korony będą rozdawane na miejscu, ale można mieć także swoje korony. Wszystkich zapraszamy na to świętowanie.

4
Także w niedzielę 6 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 16.oo domu katechetycznym. Zapraszamy ze śpiewnikami.

5
Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę  ponadgimnazjalną o ostatnie świadectwo szkolne. Jest to związane w obowiązującym RODO.

Dodatkowe informacje