2019-01-06 – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1
Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.  Młodzież przed kościołem rozprowadza torebeczki z kadzidłem i kredą. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na misje.

2
Dzisiaj wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy na mszę św. o godz. 11.oo, po niej pierwsza scena w naszej Farze, potem przemarsz na Rynek i dalsze sceny biblijne. A z Rynku Orszak wyruszy na Świętą Górę, gdzie będzie zakończenie. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do przebrania się w jeden z kolorów: niebieski, zielony i czerwony. Wtedy według koloru należymy do orszaku danego króla. Korony będą rozdawane przed wyruszeniem orszaku we Farze. Wszystkich zapraszamy na to świętowanie.

3
Także dzisiaj 6 stycznia spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 16.oo domu katechetycznym. Zapraszamy ze śpiewnikami.

4
Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę  ponadgimnazjalną o ostatnie świadectwo szkolne. Jest to związane w obowiązującym RODO.

5
W sobotę 12 stycznia o godz. 16.oo odbędzie się spotkanie opłatkowe Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w Ochronce Sióstr Służebniczek. Serdecznie zapraszamy.

6
Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego.

7
W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Halina Koszczyńska i Grzegorz Wiernowolski – oboje  z os. 700-lecia; Jolanta Glinka z ul. Nad Kanią; Marian Czwojdrak z ul. E. Plater i Barbara Gliszczyńska z ul. Hutnika . Wieczny odpoczynek … .

8
Zamierzamy zorganizować jednodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży w ramach ferii na Górę Ślęzę k. Wrocławia w dniu 23 stycznia, zatytułowany „Poszukiwanie  zimy”.  Zgłoszenia z wpłatą 30 zł w biurze parafialnym.

9
„Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje