2019-01-13 - Święto Chrztu Pańskiego

1
Uwaga – na czas ferii zimowych czyli od poniedziałku do soboty wypada msza św. rano o 6.30. Pozostałe msze św. bez zmian, czyli o godz. 8.oo, 18.30 i w kaplicy szpitalnej o 6.oo. W niedziele także bez zmian.
Od 18 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2
Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą.  Woda święcona jest wystawiona w kruchcie kościoła. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę  ponadgimnazjalną o ostatnie świadectwo z religii.

3
W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Piotr Wojciechowski z ul. Łokietka;  Marek Dorsz z os. 700-lecia i Piotr Konieczny z ul. Zielonej. Wieczny odpoczynek … .

4
Zamierzamy zorganizować jednodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży w ramach ferii na Górę Ślężę k. Wrocławia w dniu 23 stycznia (środa), zatytułowany „Poszukiwanie  zimy”.  Zgłoszenia z wpłatą 30 zł w biurze parafialnym do najbliższej środy. Na wyjazd mogą jechać dzieci z rodzicami, a także z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Oczywiście dziadkowie muszą być odpowiednio sprawni, ponieważ do przejścia jest ok. 15 km. Można zabrać kijki. Jeśli nie będzie frekwencji do najbliższej środy, to wyjazd będzie odwołany.

5
„Przewodnik Katolicki” po 6 zł; „Gość Niedzielny” – 5 zł „Mały Przewodnik Katolicki”.

6
Dzieci po zakończeniu Mszy św. zapraszamy po obrazki, także z ubiegłych niedziel.

Dodatkowe informacje