2019-01-20 - II Niedziela Zwykła

1
W tym tygodniu  od poniedziałku do piątku, z racji ferii wypada msza św. rano o 6.30.  Od soboty 26 stycznia wraca msza św. o 6.30.  Wszystkie  pozostałe godziny mszy św. pozostają bez zmian.

2
Do 25  stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3
W środę 23 stycznia wyjazd na Górę Ślężę. O godz. 7.45 będzie podstawiony autobus na parkingu przy Farze. Zabieramy śpiewnik z kolędami, wysokie buty, można zabrać worki foliowe z poduszką do zjeżdżania lub  lekkie sanki. Powrót ok. 19.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

4
W następną niedzielę będziemy gościli przedstawiciela III Zakonu Paulistów, który zaproponuje nam Ewangelię na każdy dzień 2019 r.. Będzie ją można nabyć po każdej mszy św. w cenie 10 zł.  Sprzedawca będzie miał także Pismo św.

5
Również za tydzień podczas mszy św. o godz. 12.30 wystąpi Chór Miejski  „Chopin” z Leszna z pięknymi kolędami.

6
Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą.  Woda święcona jest wystawiona w kruchcie kościoła. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę średnią lub zawodową o ostatnie świadectwo z religii.

7
W Arcybiskupim Seminarium Duchownym od najbliższego piątku 25 stycznia do niedzieli 27 stycznia weekendowe rekolekcje dla młodzieży męskiej od 7 klasy wzwyż. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

8
W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Genowefa Kołacka z ul. Hutnika; Ireneusz Klupś z os. Gawrony; Katarzyna Tokarska z ul. Fabrycznej; Gabriela Hotloś z ul. Polnej; Teresa Jankowiak z  ul. Spokojnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

9
„Przewodnik Katolicki” po 6 zł; „Gość Niedzielny” – 5 zł „Mały Przewodnik Katolicki”.

10
Dzieci po zakończeniu Mszy św. zapraszamy po obrazki. A młodzież przygotowująca się do bierzmowania z racji ferii,  dzisiaj nie ma obowiązku podejść po podpis.

Dodatkowe informacje