2019-03-03 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj po mszy św. o 8.oo spotkanie Żywego Różańca.
Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2
W poniedziałek 4 marca św. Kazimierza Królewicza.

3
W środę 6 marca przypada Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post. U nas msze św. o godz. 6.30; 8.oo; 9.30; 16.oo; 17.oo; 18.30 i 20.oo. W kaplicy szpitalnej msza św. o 6.oo. Na każdej mszy św. posypywanie głów popiołem na znak pokuty. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. każdy od 18 roku życia do 60 lat włącznie obowiązany jest spożyć jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki. A ponadto wymienieni i wszyscy pozostali zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

4
Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście – w czwartek w kaplicy szpitalnej o 17.oo. A w piątek we Farze o godz. 17.oo dla dzieci, o godz. 18.oo dla dorosłych, natomiast dla młodzieży o 19.oo.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: - we Farze o 16.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.
W czwartek 7 marca pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.oo Godzina Święta  z mszą św.

5
Spotkanie przed bierzmowaniem  kl. VII, gr. 4 we wtorek 5 marca o godz. 17.oo.

6
W sobotę 9 marca organizujemy wielkopostny dzień skupienia dla przygotowujących się do bierzmowania z klas siódmych. Ten dzień skupienia prowadzi młodzież z duszpasterstwa „Źródło” z naszej parafii. Spotkanie będzie trwało od godz. 10.oo-17.oo w pomieszczeniach Domu Katechetycznego i kościoła. W programie jest zapewniony obiad. Sobotni dzień skupienia zastąpi spotkanie kwietniowe w grupach.

7
Spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów, którzy byli w Ziemi Świętej w najbliższą sobotę  9 marca o godz. 18.oo w domu katechetycznym.

8
Katecheza przedmałżeńska w naszej parafii od 11 – 16 marca o godz. 19.oo. Prędzej nie potrzeba się zapisywać.

9
W minionym tygodniu zmarli śp. Łucja Majchrzak z ul. Kolejowej; Anna Mendyka z ul. Mieszka I; Stanisława  Rolnik z ul. Bojanowskiego. Wieczny odpoczynek…

10
W środę popielcową zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

11
W Kaliszu organizowane są weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12
W czwartek 7 marca w NZOZ Przychodnia Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, przy ul. Granicznej 6 E/F, od godz. 9.oo będą przeprowadzane bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Gostynia, szczególnie z problemami słuchu. Telefon do przychodni można otrzymać w biurze parafialnym.

13
Można uratować zabytki naszej Fary, przekazując 1%  odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Ulotki są wyłożone w kruchcie.

14
Do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Mały Przewodnik Katolicki
Dzieci po zakończeniu Mszy św. zapraszamy po obrazki, a  młodzież przygotowującą się do bierzmowania po podpisy przy bocznych ołtarzach.

Dodatkowe informacje