2019-03-17 – II Niedziela Wielkiego Postu

1
Dzisiaj w drugą  niedzielę Wielkiego Postu dzień modlitwy, postu i solidarności  z misjonarzami. Po mszach św. zbiórka na misje.

2
Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście – w czwartek w kaplicy szpitalnej o 17.oo, a  w piątek we Farze  o godz. 8.30 i 18.oo dla dorosłych,  o godz. 17.oo dla dzieci, , natomiast dla młodzieży o 19.30.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: - w Farze o 16.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.

3
We wtorek 19 marca liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dni powszednie.

4
W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej mszy św.

5
Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma kl. VII, gr. 2 w piątek o godz. 16.oo.

6
Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę 24 marca o godz. 15.oo. Po niej spotkanie z rodzicami.

7
W minionym tygodniu zmarli śp. Leszek Piloński z ul. Polnej, ; Władysława Kaźmierczak z ul. Hutnika; Jolanta Szymczak z ul. Mieszka i  Janina Baszyńska z ul. Nad Kanią.  Wieczny odpoczynek…

8
W przyszłym roku 2020 zamierzamy zorganizować pielgrzymkę lotniczą w lutym do Meksyku. Pobyt  14 dni. Koszt 7 500 zł. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.oo w domu katechetycznym.

9
Siostry Elżbietanki z Poznania organizują rekolekcje powołaniowe  dla dziewcząt w domu zakonnym sióstr w Betlejem w lipcu br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10
W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, katedra, kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

11
Można uratować zabytki naszej Fary, przekazując 1%  odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Ulotki są wyłożone w kruchcie.
Do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje