2019-03-24 – III Niedziela Wielkiego Postu

1
Dzisiaj o 15.oo msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy spotkanie dla rodziców w salce domu katechetycznego.

2
Jutro w poniedziałek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na mszach św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Na to przyrzeczenie przynosimy ze sobą świece. W związku z duchową adopcją zostały wyłożone w kruchcie kościoła gazetki informujące o tym, czym ona jest, wraz z modlitwą, którą się odmawia przez 9 miesięcy. Proszę, aby tę gazetkę zabrały osoby zainteresowane duchową adopcją, które jutro do niej przystąpią.

3
Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście – w czwartek w kaplicy szpitalnej o 17.oo, a  w piątek we Farze  o godz. 8.30 i 18.oo dla dorosłych,  o godz. 17.oo dla dzieci, , natomiast dla młodzieży o 19.30.

4
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: - w Farze o 16.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.

5
Uwaga kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjalnych i klas VIII !   Indywidualne spotkania  przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania odbędą się w piątek 29 marca br. Klasy III gimnazjalne będą miały spotkanie w salce na dole, a klasy VIII w salce na 1 piętrze domu katechetycznego.  Spotkania rozpoczną się od godz. 16.oo. Prosimy zabrać indeks oraz wypełnioną kartę, która młodzież otrzymała na spotkaniu. Osoby, które były chrzczone poza naszą parafią lub nie były tutaj u pierwszej Komunii św.,  prosimy o dostarczenie aktu chrztu (nie musi być nowy). Na to spotkanie młodzież przychodzi z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym.

6
W przyszłą niedzielę 31 marca po mszy św. o 15.oo błogosławieństwo  dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Przynosimy świecę chrzcielną.

7
Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. Przedstawią nam możliwość włączenia się do programu pomocy dla dzieci Afryki „Adopcja Serca”. Po mszach św. będą zbierane ofiary na wsparcie dla misyjnych ośrodków dożywiania dla zagłodzonych dzieci i inne projekty pomocy na rzecz najbiedniejszych z biednych, realizowane we współpracy z polskimi misjonarzami.

8
W minionym tygodniu zmarli śp. Janina Gomułka z ul. Ks. Olejniczaka; Władysław Kosmalski z os. 700-lecia.  Wieczny odpoczynek…

9
W przyszłym roku 2020 zamierzamy zorganizować pielgrzymkę lotniczą w lutym do Meksyku. Pobyt  14 dni. Koszt 7 500 zł. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.oo w domu katechetycznym.

10
W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, katedra, kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

11
Można uratować zabytki naszej Fary, przekazując 1%  odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Ulotki są wyłożone w kruchcie.

12
Do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje