2019-03-31 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1
Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście – w czwartek w kaplicy szpitalnej o 17.oo, a  w piątek we Farze  o godz. 8.30 i 18.oo dla dorosłych oraz o 16.45  dla dzieci z racji I piątku, natomiast dla młodzieży o 19.30.

2
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: - w Farze o 16.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.

3
Dzisiaj po mszy św. o 15.oo błogosławieństwo  dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Przynosimy świecę chrzcielną.

4
Gościmy w naszej parafii przedstawiciela Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”.  Po mszach św. będą zbierane ofiary na wsparcie dla misyjnych ośrodków dożywiania dla zagłodzonych dzieci i inne projekty pomocy na rzecz najbiedniejszych z biednych, realizowane we współpracy z polskimi misjonarzami.

5
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek dla dzieci o 17.30, a w piątek od 16.00 dla dorosłych i młodzieży.
W czwartek Godzina Świętą w łączności z mszą św. wieczorną.
W pierwszy piątek msza św. dla dzieci o 17.oo.
W pierwszą sobotę miesiąca msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 8.oo. Po niej różaniec i 15 minutowe rozważanie.

6
W sobotę 6 kwietnia odwiedziny chorych z sakramentami św. To są już ostatnie odwiedziny przed świętami Wielkanocnymi.

7
W czwartek 4 kwietnia spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej mszy św.

8
W minionym tygodniu zmarli śp. Bolesława Olejniczak z Podzamcza i Stanisław Poznański z Bogusławek.  Wieczny odpoczynek…

9
W przyszłym roku 2020 zamierzamy zorganizować pielgrzymkę lotniczą w lutym do Meksyku. Pobyt  14 dni. Koszt 7 500 zł. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.oo w domu katechetycznym.

10
W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, Katedra, Kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Sąd Duchowny, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

11
Można uratować zabytki naszej Fary, przekazując 1%  odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Ulotki są wyłożone w kruchcie.

12
Już dzisiaj informujemy, że Gostyńska Droga Krzyżowa przejdzie w tym roku w piątek 12 kwietnia z Fary na Świętą Górę. Początek o godz. 19.00.

13
Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu, będzie w Wielki Wtorek, tj. 16 kwietnia.

Dodatkowe informacje