2019-04-07 – V Niedziela Wielkiego Postu

1
Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście – w czwartek w kaplicy szpitalnej o 17.oo, a  w piątek we Farze tylko  o godz. 8.30 oraz o 17.oo dla dzieci.

2
W piątek 12 kwietnia Miejska Droga Krzyżowa, która rozpocznie się w naszej Farze o godz. 19.oo i przejdzie ul. Lipową, Fabryczną, Nad Kanią, Czereśniową na Święta Górę. Zapraszamy wszystkich parafian.

3
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: - w Farze o 16.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.

4
Dzisiaj o godz. 15.oo odbiór alb dzieci pierwszokomunijnych w Domu Katechetycznym.

5
W Gostyniu w kinie wyświetlany jest film pt.: „ Miłość i miłosierdzie”, poświęcony św. Faustynie Kowalskiej i Całunowi Turyńskiemu. Seans dzisiaj w sobotę o 20.15, jutro w niedzielę o 18.oo, w poniedziałek 20.15, we wtorek 18.oo i w środę o 20.15.  Film warty zobaczenia.

6
W przyszłą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Na mszy św. o godz. 11.oo uroczyste poświęcenie  palm obok Domu Katechetycznego i procesja do kościoła. W procesji będzie uczestniczył prawdziwy osioł (czworonożny).

7
Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu będzie w Wielki Wtorek 16 kwietnia.

8
W minionym tygodniu zmarli śp. Wiesław Czech z ul. Nad Kanią; Helena Kepe i Ireneusz Ptak z ul. Parkowej; Krzysztof Ciemniak z ul. Mieszka I  Wieczny odpoczynek…

9
W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, Katedra, Kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Sąd Duchowny, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

10
Można uratować zabytki naszej Fary, przekazując 1%  odpisu od podatku na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Ulotki są wyłożone w kruchcie.

11
Przy głównym i bocznym wejściu do kościoła są ustawione skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny z dodatkiem filmu DVD  pt.: „Ignacy Loyola” – żołnierz, grzesznik, święty w cenie 5 zł (bez zmian);   Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje