2019-04-14 - Niedziela Męki Pańskiej

1
Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Młodzież  rozprowadza palemki.

2
Rekolekcje dla młodzieży ze szkół: Rolniczej w Grabonogu, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu rozpoczną się jutro w poniedziałek o godz. 9.oo na hali sportowej w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu i potrwają do środy.

3
Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu będzie w Wielki Wtorek 16 kwietnia. Program spowiedzi: 8.30 – 10.00 oraz od 10.30 -12.oo i po południu od 15.oo-17.oo, później od 17.30 -18.30 oraz od 19.oo – 20.oo. Skorzystajmy z szansy pojednania z Bogiem.

4
Triduum Paschalne w naszej parafii:
Wielki Czwartek – rano nie ma mszy św. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po niej adoracja w kaplicy adoracji (ciemnicy) do 22.oo. W tym dniu nie ma całodziennej adoracji.
Wielki Piątek – początek adoracji Pana Jezusa w kaplicy od 7.oo. Droga Krzyżowa o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Po Liturgii nowenna do Miłosierdzia Bożego i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja  Pana Jezusa w Grobie i Krzyża  do 22.oo. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez dyspensy.
Wielka Sobota – początek adoracji od 7.oo. Święcenie potraw:  w Bogusławkach o 10.oo, w Podrzeczu o 10.20, obok bloku przy ul. Mieszka I 23 o godz. 11.oo. We Farze święcenie potraw na zewnątrz kościoła przy krzyżu misyjnym od 10.oo-15.00 co pół godziny oraz od 16.oo-18.00 o pełnych godzinach. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.oo. Prosimy przynieść na nią  świece w celu odnowienia przyrzeczeń chrztu św. Zgodnie ze starożytną tradycją w Wielką Sobotę zachęca się do zachowania postu.
Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.oo rano. Kościół będzie otwarty od godz. 5.oo. Pozostałe msze św. w pierwsze święto jak w każdą niedzielę, tylko wypada msza o godz. 15.oo. Natomiast w drugie święto msze św. jak w niedziele.
Nabożeństwo Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielka Sobotę o godz. 7.oo w kościele. Są to modlitwy brewiarzowe.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę o 19.30, a w niedzielę o 5.30.

5
Biuro parafialne w Wielki Czwartek i  Wielki Piątek będzie czynne tylko przed południem w godz. 10.oo-13.oo.

6
W minionym tygodniu zmarli śp. Krzysztof Wiśniewski;  Jan Mazur z ul. Mieszka I   i Zofia Wyzujak z ul. Bojanowskiego.  Wieczny odpoczynek…

7
W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalna na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, Katedra, Kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Sąd Duchowny, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

8
Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby parafii. Od maja rozpocznie się renowacja i konserwacja ołtarza św. Anny. Koszt 324 tys. Jest już pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje