2019-04-21 - Wielkanoc

1
Drogim Parafianom i Gościom na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wielu łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Pan Jezus obdarzy Was nadzieją życia wiecznego, bo jeśli On nie zmartwychwstał, to daremna byłaby nasza wiara. Życzymy też pokoju Bożego w sercach i w rodzinach, miłości i wiary w Boga. Rodzicom życzymy dobrych dzieci, a dzieciom dobrych rodziców i nauczycieli. A w doczesnej pielgrzymce przez ziemię zdrowia, błogosławieństwo Bożego we wszystkich dobrych poczynaniach, aby opieka Boża zawsze Wam towarzyszyła.

2
Serdecznie dziękujemy s.Teresie, pani Agnieszce i panu Krzysztofowi za projekt i budowę Grobu Pańskiego oraz ciemnicy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom pieniążków na kwiaty i za kwiaty do wystroju Grobu Pańskiego i kościoła. Dziękujemy służbie liturgicznej, czyli panu organiście, szafarzom, ministrantom i wszystkim osobom czynnie zaangażowanym w piękno liturgii w czasie Triduum Paschalnego. Podziękowaniem obejmujemy wszystkie osoby nawiedzające kościół,  modlące się i uczestniczące w dniach Triduum Paschalnego. Wszystkim serdeczne  Bóg zapłać.

3
Dzisiaj wypada msza św. o godz. 15.oo.
Jutro msze św. jak w każda niedzielę. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie w Archidiecezji.

4
Modlitwy do Miłosierdzia Bożego w związku z Nowenną przed niedzielą Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku o godz. 18.oo.

5
W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6
W tym tygodniu próby przed bierzmowaniem maja kandydaci z klas III gimnazjalnych i kl. VIII oraz dorośli przystępujący do tego sakramentu w dniu 9 maja. Próby będą w środę, czwartek i w piątek o godz. 19.oo w kościele. Prosimy, aby na pierwsze spotkanie w środę, przyszli jeden rodzic lub świadek do bierzmowania każdego z kandydatów.

7
W przyszłą niedzielę msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.oo. Po niej spotkanie w salce.

8
Nadal można składać daninę diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji: Seminarium, Katedra, Kuria, dom księży emerytów, archiwum, muzeum, Sąd Duchowny, Caritas. Koperty są wyłożone w kruchcie kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy w Wielkim Poście złożyli  ofiary na daninę diecezjalną.

9
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje