2019-04-28 – II Niedziela Wielkanocy

1
Modlitwy do Miłosierdzia Bożego kończące Nowennę dzisiaj o godz. 18.oo.

2
Dzisiaj msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.oo. Po niej spotkanie w salce. Także dzisiaj po mszy św. o 15.00 błogosławieństwo dzieci, które w tym miesiącu obchodzą „roczek”. Prosimy  przynieść świecę od chrztu.

3
Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.  A w TVP 2 i w radiowej Dwójce dzisiaj o 20.05 koncert dedykowany ofiarodawcom na Caritas Polska.

4
Od 1 maja nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o 17.oo.

5
W dniu 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każda niedzielę. O godz. 11.oo msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta i powiatu oraz różnych organizacji, szkół i mieszkańców naszego miasta. Po mszy św. przemarsz na Rynek. Jest to nasze Święto Narodowe.

6
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź w czwartek od godz. 17.oo dla wszystkich oraz podczas mszy św. w inne dni.
W dniu 3 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Dzieci zbierające pierwsze piątki podejdą do ołtarza po podpis po mszy, na której będą obecni. Z tej racji, że piątek wypada  Uroczystość  Królowej Polski, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po nabożeństwie majowym, różaniec i 15 minutowe rozważanie.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 4 maja od godz. 8.30.

7
W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. O godz. 17.oo msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i braci strażackiej.

8
W przyszła niedziele spotkanie Żywego Różańca po mszy o godz. 8.oo.

9
Zamierzamy zorganizować wyjazd do Poznania na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Wyjazd w sobotę 18 maja o godz. 8.30. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 25 zł.

10
W ostatnim czasie zmarli: śp. Maria Dzik z od. 700-lecia; Stanisław Cendlak z ul. Mieszka I; Krystyna Poszywała z ul. Willowej.  Wieczny odpoczynek … .

11
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje