2019-05-05 – III Niedziela Wielkanocy

1
Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o 17.oo.
Również w maju codziennie o godz. 21.oo Apel Jasnogórski przy figurze Matki Boskiej obok kościoła.

2
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbędą się w dniach 8 – 10 maja (środa – piątek). Program rekolekcji: godz. 9.oo klasy I – IV; godz. 10.30 klasy 5 – 7; godz. 12.oo klasy 8 i gimnazjalne. W piątek dwie  ostatnie grupy będą połączone.

3
W dniu 8 maja przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława Bpa – patrona Polski i naszej Archidiecezji.

4
W czwartek 9 maja ks. bp Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na mszy św. o godz. 18.oo. W środę 8 maja spowiedź dla kandydatów i świadków od godz. 17.oo.

5
W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W naszej parafii będziemy gościli kleryka Arcybiskupiego Seminarium w Poznaniu, który skieruje okolicznościowe Słowo Boże, a po mszach będzie zbierał ofiary na Seminarium Duchowne w Poznaniu.

6
W tym tygodniu spotkania przed bierzmowaniem mają klasy siódme. I tak we wtorek 7 maja spotkanie  ma  gr. 4 o godz. 17.oo. W  piątek 10 maja spotkanie ma gr. 1 o godz. 16.oo, a gr. 3 także w piątek o 17.oo.

7
Zamierzamy zorganizować wyjazd do Poznania na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Wyjazd w sobotę 18 maja o godz. 8.30. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 25 zł.

8
Planujemy zorganizowanie wyjazdu na spotkanie młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca br. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Mateusza.

9
Ostatnio zmarli śp. Teresa Wichłacz i Teresa Andrzejewska -  obie z ul. Wojska  Polskiego i Jerzy Szymczak z ul. Willowej. Wieczny odpoczynek … .   

10
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

11
Przychodnia  „Gos – Med” przy ul. Granicznej 4 organizuje badania kardiologiczne w dniu 14 maja br.. Badanie stanowi profilaktykę udarowo – zawałową. Wymagana wcześniejsza rejestracja w przychodni. Koszt 60 zł. Szczegóły na plakacie.

Dodatkowe informacje