2019-05-12 – Niedziela Dobrego Pasterza

1
Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Gościmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po mszach św. zbiera ofiary na Seminarium Duchowne w Poznaniu.

2
Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe  o 17.oo.

3
Również w maju codziennie o godz. 21.oo Apel Jasnogórski przy figurze Matki Boskiej obok kościoła.

4
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu odbędą się w dniach 13 – 15 maja (poniedziałek – środa)). Program rekolekcji: godz. 9.oo klasy I – IV; godz. 10.30 klasy 5 – 8; godz. 12.oo klasy gimnazjalne. W środę dwie  ostatnie grupy będą połączone.

5
W poniedziałek 13 maja wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.30. po której wyruszy procesja maryjna na Świętą Górę. Na Świętej Górze będzie możliwość wpisania się do Bractwa Różańcowego.

6
Koło Przyjaciół Radia Maryja ma comiesięczne spotkanie wyjątkowo we wtorek po wieczornej Mszy św.
Krąg Biblijny ma spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.
Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda na spotkanie 18 maja, tj. sobota na godz. 16.oo.

7
W przyszłą niedzielę 19 maja w naszej parafii I Komunia św. na Mszy św.  Próby dzieci od środy do piątku o godz. 17.oo.

8
Zamierzamy zorganizować wyjazd do Poznania na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Wyjazd w sobotę 18 maja o godz. 8.30. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 25 zł.

9
Planujemy zorganizowanie wyjazdu na spotkanie młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca br. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Mateusza.

10
W wakacje, w dniach 24 – 26 czerwca zamierzamy zorganizować wędrowny obóz w Górach Stołowych i Bystrzyckich. Nocleg w schronisku. Koszt z wyżywieniem i dojazdem 170 zł. Zapraszamy młodzież i dorosłe  dzieci. Zgłoszenia z wpłatą 50 zł.  w biurze parafialnym. Informacje u ks. proboszcza.

11
Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim za modlitwę,  wyrazy współczucia i wieniec od parafii oraz kwiaty  związane ze śmiercią mamy Stanisławy. Bóg zapłać.

12
Ostatnio zmarł śp. Jarosław Mikołajewski z ul. Cukrowniczej.  Wieczny odpoczynek.

13
Bóg zapłać za ofiary na prace w parafii w dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca. Od jutra ma rozpocząć się renowacja ołtarza św. Anny. Stąd wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie nad tabernakulum w głównym ołtarzu.

Dodatkowe informacje