2019-05-19 – V Niedziela Wielkanocy

1
Dzisiaj grupa 17 dzieci przystąpiła do I Komunii św. na mszy  św. o godz. 11.oo.
Biały Tydzień dla tych dzieci od jutra do piątku na mszy św. o godz. 18.30.

2
Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe  o 17.oo.
Również w maju codziennie o godz. 21.oo Apel Jasnogórski przy figurze Matki Boskiej obok kościoła.

3
W piątek wspomnienie NMP  Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

4
W piątek 24 maja spotkanie przed bierzmowaniem ma kl. VII, gr. 2 o godz. 16.oo.

5
W przyszłą niedzielę 26 maja na mszy św. o godz. 15.oo błogosławieństwo dzieci, które w tym miesiącu obchodzą  „roczek”. Przynosimy świecę chrzcielną dziecka.

6
Planujemy zorganizowanie wyjazdu na spotkanie młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca br. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Mateusza.
W wakacje, w dniach 24 – 26 czerwca zamierzamy zorganizować wędrowny obóz w Górach Stołowych i Bystrzyckich. Nocleg w schronisku. Koszt z wyżywieniem i dojazdem 180 zł. Zapraszamy młodzież i  dzieci. Zgłoszenia z wpłatą 50 zł.  w biurze parafialnym. Informacje u ks. proboszcza.

7
Już dzisiaj zapowiadamy i zapraszamy na rekolekcje parafialne, w związku z Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Rekolekcje będą od środy 29 maja do niedzieli 2 czerwca. Program jest wywieszony.

8
Ostatnio zmarli śp. Andrzej Świtalski z Rynku; Stefan Przybył z ul. Przemysłowej; Jerzy Jędrkowiak z ul. Mieszka I.  Wieczny odpoczynek… .

9
Rozpoczęła się renowacja ołtarza św. Anny. Stąd wystawienia Najświętszego Sakramentu są nad tabernakulum w głównym ołtarzu.

10
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje